7. oktoober 2013 kell 20:07
Hiina valitsuse heaks töötab enam kui kaks miljonit inimest, kes jälgivad võrgus toimuvat, teatas Hiina meediakanali Beijing News. Hiina arvukad internetikasutajad pruugivad aina enam mikroblogisid, nagu Twitterit, et kritiseerida riigis toimuvat või viha välja valada. Hiljutise uuringu kohaselt on ka Hiina tsensorid keskendunud sotsiaalmeediale.
Nii riigi kui ka erafirmade palgal on üle kahe miljoni inimese, kes koguvad ja analüüsivad sotsiaalmeedias avaldatud arvamusi ning koostavad nende põhjal võimude jaoks ülevaateid, kuid nende ülesandeks pole postituste kustutamine.
Jälgijate töö käib nii, et asjakohane “spetsialist” istub iga päev arvuti taga, trükib otsimiseks spetsiaalsesse programmi “klientide” antud võtmesõnad, kogub selle põhjal tulnud andmetest negatiivsed arvamused, koostab ülevaate ja saadab need “kliendile”. Peale Hiina veebilehekülgedele jälgitakse ka välismaiseid.
Hiina avalikustab väga harva midagi oma internetiturvalisusesse puutuvat, kuid arvatakse, et nende kahe miljoni analüüsija näol on tegemist ainult ühe osaga suurest valitsusele alluvast interneti kontrollimise armeest, kirjutab ERR. Hiina suurimal mikroblogileheküljel Sina Weibo on praegu juba üle 500 miljoni registreeritud kasutaja, kes postitavad päevas umbes 100 miljonit teadet seinast seina teemadel, mille hulgas on ka poliitiliselt tundlikke postitusi, mida lehelt kustutatakse.
Foto: pcworld.com.mx
Toimetas Ksenia Kask
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.