IMF palub Zimbabwel lõpetada kuldmüntide emiteerimise, kuid riigi keskpank keeldub

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. jaanuar 2023 kell 12:28



Fotokollaaž: pawel.gaul / Getty Images Signature + RODNAE Productions / Pexels + Canva.com

Aset on leidmas ajalooline sündmus finantsmaastikul. Zimbabwe võttis 2022. aasta suvel kiire inflatsiooni tõttu kasutusele kuldmündid, kuid Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) on nüüd palunud viivitamatult lõpetada kuldmüntide emiteerimise. Riigi keskpank aga keeldub seda palvet täitmast. Kui kuldmündivaidluses suudab Zimbabwe oma otsusele kindlaks jääda, võib see luua lumepalli efekti ka teistes riikides, sest fiat-raha õhust-loome pettus on jõudmas massidesse. 

 

“Zimbabwe näitas IMF-ile keskmist sõrme”

IMFi töötajad viisid 1.–15. detsembrini 2022 läbi missiooni, mille eesmärk oli aidata Zimbabwel ohjeldada hüppeliselt kasvavat inflatsiooni. Üks soovitusi oli, et valitsus kaotaks kuldmündid, sest väidetavalt see ei aita inflatsiooni vähendada. 

President Emmerson Mnangagwa administratsioon näitas keskmist sõrme Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) soovitustele viivitamatult lõpetada kuldmüntide emiteerimine, kirjutab NR. 

Zimbabwe Reservpanga (RBZ) juht John Mangudya lükkas ümber Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) väited nagu kuldmüntide kasutuselevõtt ei oleks aidanud riigis inflatsiooni leevendada. 

 

Inflatsioon on lihtsalt maksude varjatud vorm, mida kodanik peab maksma ja mida ükski parlament ei ole heaks kiitnud. 

Iga mõistlik inimene, kes rahaloome teemat uurib, saab aru, et keskpankade valuutad nagu euro, dollar, rubla jne on petusüsteemid, sest see raha pole tagatud praktiliselt mitte millegagi. Iga “õhust” juurde loodud euro või dollar vähendab juba ringluses oleva raha väärtust. See tähendab, et inflatsioonis pole süüdi ei koroona ega Putin, vaid keskpangad oma pettusele üles ehitatud süsteemiga.   

Euro on kulla suhtes vähem kui 20 aastaga kaotanud enam kui 451% oma väärtusest ja ostujõust. 

Inimeste pensionid tuleks osaliselt kulda investeerida, sest vastasel juhul saavad pensionärid 5–10 aasta pärast endale igakuise pensioniraha eest ainult närimiskummi osta ja kartulikoori süüa.  

 

Poliitik, kes räägib inflatsioonist, aga kullast ega hõbedast mitte, ei saa millestki aru.  

Rahatäht petab, kuld ja hõbe ei peta kunagi. Meie tänane rahandussüsteem on mustkunstniku trikk ja lõpuks võidab alati pank, mis enamasti kuulub eraomanikele. Kasumid erastatakse ja kahjumid jäetakse ühiskonna kanda: kahjumid jaotatakse lihtsalt maksude kaudu kodanike vahel ära.  

Näiteks Saksa Riigis ei olnud tänu kullakattele 1871. aastast kuni I maailmasõja puhkemiseni 1914. aastal mingisugust inflatsiooni, tervelt 43 aastat kullastabiilsust. Eurotsoonis võime me täna sellest vaid unistada. 

Allikas: https://goldprice.org/spot-gold.html 

 

Euro on kulla suhtes vähem kui 20 aastaga kaotanud enam kui 451% oma väärtusest ja ostujõust. 

Euro on alates selle kasutuselevõtust 2002. aasta 1. jaanuaril kaotanud igal aastal kulla suhtes 22,55% oma ostujõust (seisuga 29. septembril 2022). Ja inflatsioon jätkub.  

Inflatsioon on lihtsalt maksude varjatud vorm, mida kodanik peab maksma ja mida ükski parlament ei ole heaks kiitnud. Valuuta, mis peab oma eluspüsimiseks maksma hoiuste eest miinusintressi, elupäevad on hukatusele määratud. 

 

Allikad: Business Times, IMF, Bloomberg, Nehanda Radio, Deutsche Wirtschafts Nachrichten

 

 Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt