Inglismaal tehti rasedale tema teadmata keisrilõige ja võeti laps ära

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. detsember 2013 kell 15:32



Essexi sotsiaalamet hankis kõrgema kohtu orderi, et uimastada rase naine ja eemaldada tema laps keisrilõike teel. Sotsiaaltöötajad väidavad, et käituti naise enda huvides, sest Inglismaal tööasjus viibinud itaallanna kannatas vaimse häire all. Väikelaps, kes on praegu 15 kuu vanune, on jätkuvalt sotsiaaltöötajate hoole all ning teda keeldutakse emale tagasi andmast, kuigi ema tervis on paranenud.

 

Juhtum tuleb detsembri alguses käsitlusele ka parlamendis, sest naise advokaadid väidavad, et otsuse teinud amet oleks pidanud konsulteerima kõigepealt naise perekonnaga ning lapse eest oleks pidanud vastutama hoopis Itaalia sotsiaalamet.

 

Keisrilõige ema teadmata

Naine, kes jääb seaduslikel põhjustel anonüümseks, sõitis Inglismaale eelmise aasta juulis, et läbida Stanstedi lennujaamas treeningkursus. Tal tekkisid aga paanikahood, mis naise perekonna arvates võisid olla põhjustatud bipolaarse häire ravimite võtmata jätmisest ning politsei viis raseda naise haiglasse, et kontrollida, kas lapsega on kõik korras. Kohale jõudes avastas naine, et ta oli viidud vaimuhaiglasse, kust tal ei lubatud terviseseadusele viidates lahkuda.

Ta jäi haiglasse viieks nädalaks ja ühel hommikul öeldi talle, et ta ei tohi tol päeval hommikusööki süüa. Kuna talle olukorda lähemalt ei selgitatud, hakkas ta valjuhäälselt protestima. Selle peale seoti ta kinni ning uimastati vägisi. Kui naine mitu tundi hiljem üles ärkas, avastas ta, et on teises haiglas ning et tema laps oli keisrilõike teel kõhust välja võetud. Last ei lubatud tal kordagi näha. Hiljem sai ta teada, et kõrgema kohtu kohtunik oli andnud sotsiaalameti töötajatele loa keisrilõike tegemiseks. Nimelt oli Essexi sotsiaalamet hankinud augustis kõrgema kohtu orderi, mille järgi tuli lapse sünd “teostada keisrilõike teel“. Oktoobris teise kohtuniku juhtimisel korraldatud istungil esindasid naist advokaadid, kes olid talle kohaliku võimu poolt määratud. Otsustati, et naine eskorditakse tagasi Itaaliasse ilma oma lapseta.

 

Hoolimata ema tervise paranemisest anti laps lapsendada

Naine naasis veebruaris Inglismaale, et paluda kohtult oma tütre tagasiandmist. Tema advokaadid kinnitasid, et naine võtab korralikult ravimeid ning ka kohtunik nõustus sellega, et naise tervis ja käitumine on korras. Ometi otsustati, et laps antakse lapsendamisele, sest naisel on oht uueks paanikahooks, kui ta peaks unustama ravimeid võtta.

See juhtum on arutusel ka Rooma kõrgemas kohtus, kus esitati küsimus, miks sekkus Inglismaa sotsiaalamet lapse juhtumisse, kelle ema on Itaalia kodanik ning elab Itaalias. Naise advokaadid tahavad teada, miks Essexi sotsiaalamet pole võtnud ühendust naise lähimate sugulastega Itaaliast, et nendega juhtumi asjus konsulteerida. Nördinud ollakse ka selle üle, et sotsiaaltöötajad nõudsid lapse hooldaja elukohta Inglismaal, kuigi lapse eest hoolitsemiseks tuli pakkumine perekonna sõbralt Ühendriikidest.

Sotsiaalameti menetluste ekspert, kes soovis jääda anonüümseks, sest ta pole põhjalikult kursis juhtumi detailidega, kirjeldas seda “äärmiselt ebatavalisena“. Tema sõnul oleks nõukogu kõigepealt pidanud langetama otsuse, et “naine on põhimõtteliselt sobimatu tegema ise ühtegi otsust“ ning seejärel tõestama, et loomulik sünnitus ohustanuks ema või lapse elu.

Lähemalt saab selle juhtumi kohta lugeda siit.

 

Allikad: Metro, Telegraph

Foto: sanaakosirickylee.wordpress.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt