Ka Šveits tegi religioonis muudatuse: pandeemia on läbi!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. aprill 2022 kell 13:45



Alates tänasest on ka Šveits naasnud tagasi normaalsusesse ning tühistanud kõik koroonameetmed, sealhulgas ei pea isolatsiooni jääma ka koroonaga nakatunud inimesed. Seega lõppes lambist päevapealt enneolematu laustaud ja pandeemia Šveitsis de facto 1. aprillil. Seal, kus maskid olid endiselt kohustuslikud – näiteks ühistranspordis, haiglates ja hooldekodudes – enam need nõuded ei kehti. Rahvas saab taas täieliku juurdepääsu normaalsele elule. See tähendab, et Šveits kuulub nende riikide klubisse, kes klassifitseerivad koroona ainult gripi hulka, jõudes nõnda oma teadmistega järele lamemaalaste kahe aasta tagusesse infosse.

 

Selle sammu lähtepunktiks on šveitslaste madal haiglakoormus. Veebruarikuuks kardetud ülekoormus ei realiseerunud. Omikroni kiire levik on ilmselt immuniseerinud lõviosa inimesi. Tervishoiuminister Alain Berset eeldas, et rahvastiku immuunsus on väga kõrge ja teatas seetõttu: “Võime naasta normaalse eluviisi juurde.”

 

Madal vaktsineerimise määr, kõrge haigestumus, kuid kõrge “infestatsioon” Šveitsis

Ainult 70 protsenti šveitslastest peetakse täielikult vaktsineerituks. Uute nakatumiste arv (loe: mittemidagiütlevate PCR-testide loterii statistika) on endiselt kõrge, Alpide riigis on 14-päevane haigestumus 3907. Kuna aga alates veebruari keskpaigast pole nn 3G piirangud kehtinud, on tegelik koroonaproovi andnud inimeste arv tõenäoliselt palju suurem. See ei toonud kaasa suuremat hirmu haiguse ees, vaid vastupidi, taibati hoopis, et uus omikroni variant on oluliselt leebem ja vähem riskantne.

Seetõttu julgustas Berset tööandjaid haiguspuhkusele minnes olema “vastutulelikud”. Vastasel juhul võib oodata perearstide ülekoormust. Samuti lülitatakse välja Šveitsi Covidi-rakendus. Põhjuseks tuuakse, et operatsioon ei oleks tõhus, kui haigeid ei peaks enam isoleerima. Seetõttu ei teavitata enam Saksamaa hoiatusrakendust nakatunud inimestega kohtumistest. Berseti sõnul pole kriis veel läbi, kuid pandeemia “äge faas” on möödas. Koroona muutuks endeemiliseks, edaspidi võib ikka ja jälle esineda haiguslaineid.

 

Allikad: Tichyseinblick, AA News, lingid artikli sees

Foto: Frans Van Heerden / Pexels

 

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt