23. aprill 2013 kell 16:02
Oleme juba kirjutanud, kuidas Bostonis toimunut on kasutatud nii CISPA õigustamiseks kui ka üleskutseteks sisejulgeoleku tugevdamisele. Aga ühiskonda raputanud sündmust tõttas ära kasutama ka droonitööstus.
Rahvusvahelise mehitamata sõidukisüsteemide ühenduse (Association for Unmanned Vechicle Systems International, AUVSI) president Michael Toscano ütles pärast sündmust: “Mehitamata õhusõidukid võiksid olla olulised tööriistad esmastele hädaolukorrale reageerijatele. Pole oluline, kas tegemist on looduskatastroofi või tragöödiaga, nagu me nägime Bostonis – droone võib kiiresti kasutada ära olukorra kiireks hindamiseks aladel, kuhu on liiga ohtlik või keeruline mehitatud lennumasinaga jõuda. Meie tööstus töötab selle nimel, et arendada tehnoloogiaid, mis võimaldaks hädaolukordade puhul parimat võimalikku reageeringut ja seda nii, et inimesed ei satuks ohtu, kui nad kogukonna päästmiseks oma tööd teevad.”
Ajakiri Popular Science avaldas eelmisel nädalal loo “Viis viisi, kuidas droonid võiksid aidata sellise katastroofi puhul nagu Bostoni pommiplahvatus”, kus selgitati, kuidas droonide kasutamine oleks võinud aidata palju kiiremini tabada 19-aastast Džohhar Tsarnajevit. Bostonis droone tõepoolest kasutusel ei olnud.
35 osariiki on kas vastu võtmas või arutamas droonide kasutamist piiravaid seadusi, sest paljusid teeb murelikuks pidev privaatuse vähenemine ja mõndade valitsusasutuste plaanid kõige pidevaks jälgmiseks või droonide varustamiseks pipragaasi ja muude masside kontrollimise vahenditega.
Allikad: U.S News, CNS News, Washington Times
Toimetas Maarja Aljas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.