7. juuli 2022 kell 11:42
Jätkub Euroopa kuum protestisuvi – Madalmaade põllumehed on nädalaid protestinud Suure Lähtestamise ehk The Great Reseti poliitika, EL-i “rohelise kokkuleppe” ja sellega seotud talupidamiste sisulise sundsulgemise vastu. Muljetavaldav osa elanikkonnast avaldab meelt põllumeestega solidaarselt. Protestide mõju on supermarketis juba tunda, sest toidukaubad hakkavad otsa saama. Nüüd tulevad ka Hispaania põllumehed inflatsiooni tõttu taas tänavatele.
Kliimamuutus või mitte, kuid Euroopas on sellest hoolimata “kõrvetav” suvi. Lisaks Hollandile protestivad põllumehed ka Hispaanias, nagu näeme Twitterisse postitatud videotest:
https://twitter.com/KalsElaine/status/1542945814577926144?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1542945814577926144%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.wochenblick.at%2Fbrisant%2Fnach-den-niederlanden-nun-auch-bauernproteste-und-blockaden-in-spanien%2F
Spanish farmers blocked the highway in Andalusia.
They are protesting against the increase in prices for fuel and essential goods.#Spain #Spanish #SpanishFarmers #HighFuelPrices #FuelPrices #Gasprices #Andalusia #Protest pic.twitter.com/NCyFpMeDmy
— We Are Protestors (@WeAreProtestors) July 2, 2022
Eriti Hispaania lõunaosas Andaluusias protesteerivad põllumehed inflatsiooni ning tohutult kallinenud energia- ja toiduhindade tõttu. Hispaanias ületas inflatsioon juunis juba 10 protsendi piiri (Eestis oli see juba 22%, aga meie inimesed näivad sellega vaguralt leppivat…).
Massiprotestid juba märtsis
Tegemist ei ole käesoleva aasta esimese meeleavaldusega Hispaanias tohutu hinnatõusu ja valitsuse tegevuse(tuse) tõttu. Juba märtsis avaldas Madridis meelt 150 000 põllumeest. Sel ajal lubas Hispaania peaminister Pedro Sanchez astuda samme ja teatas, et soovib ka EL-i tasandil kampaaniat ühise vastuse osas seoses energiahindade tõusuga. Kuid nüüd on ilmne, et EL ei suuda ja tõenäoliselt ei tahagi probleemidega tegeleda. Pigem võimendas neid veelgi Venemaa-vastaste sanktsioonide poliitika.
Hoiatusstreigid Prantsusmaal
Prantsusmaal korraldasid lennujaamatöötajad puhkuseperioodi alguses hoiatusstreigi, mille tõttu tühistati kümneid lende. Streigid puudutasid halbu töötingimusi, personalipuudust ja madalat palka. Sest kuigi lennujaamades on 95-protsendiline täituvus nagu enne koroonakriisi, on ametiühingu CGT andmetel lennujaamades puudu tuhandeid töötajaid.
Võimalikud streigid ka Austrias
FPÖ (parempoolne Austria Vabaduse Partei) hoiatab EL-i “rohelise kokkuleppe” eest. Liberaalne põllumajanduse eestkõneleja Peter Schmiedlechner kritiseeris taas karmilt EL-i põllumajanduspoliitikat:
“Nn rohelise kokkuleppe tõttu on Hollandi valitsus teinud midagi ennekuulmatut ja karta on, et sama juhtub Austrias,” juhib ta tähelepanu Hollandi põllumeeste eksistentsiaalsetele probleemidele.
Otsuse tõttu vähendada drastiliselt kasvuhoonegaaside hulka oli Hollandi valitsus põllumeestele teatanud, et kolmandik farmidest suletakse ja kui nad sellega ei nõustu, siis need lihtsalt sundvõõrandatakse. Seetõttu ei imesta Schmiedlechner talunike protestide üle, sest lõppude lõpuks on asi nende ellujäämises. Seda enam, et kui meid ähvardab tõeline toiduga varustatuse kriis ja põhitoiduainete hinnad saavutavad pidevalt uusi rekordeid, tundub Euroopas põllumajandustootmise sellisel viisil saboteerimine lausa absurdne.
Allikad: Wochenblick, Express.co.uk, lingid artikli sees
Toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.