Riikide põhiseadused kehtetud? WHO sõlmib ülemaailmse kokkuleppe pandeemiateks valmisolekuks!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. veebruar 2022 kell 15:49



Kuigi koroonapiirangute lõppemine on paljudes riikides tervitatav, ei tasu end eksitada sellest, et taustal alles ehitatakse globaalset ümberstruktureerimist vastavalt Suure Lähtestamise kavale. Koroonapiirangute ja -meetmete ilmselge läbikukkumine koos poliitikute mainekao ja meedias kujundatud pildiga oli ilmselt osa plaanist. WHO kasutab nüüd seda üldist tähelepanu kõrvalejuhtimist, et panna liikmesriigid alla kirjutama uuele ülemaailmsele pandeemiaks valmisoleku lepingule, mis annab põhimõtteliselt WHO-le võimu kõigis meditsiinilistes ja kliimamuutuste küsimustes.

 

Ähvardav tehing pandeemia ennetamiseks

1. detsembril 2021 jõudsid Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) 194 liiget konsensusele, et käivitada protsess, millega koostada ja pidada läbirääkimisi Maailma Terviseorganisatsiooni põhikirja alusel konventsiooni, lepingu või muu rahvusvahelise dokumendi üle, et tugevdada pandeemiate ennetamist, nendeks valmisolekut ja reageerimist.

Kui liikmesriigid võtavad vastu 2021. aasta detsembris esitletud uue lepingu (mis pikendab 2005. aastal sõlmitud algset lepingut), siis see tähendab, et WHO põhiseadus (artikli 9 alusel) on loodusõnnetuste või pandeemiate korral ülimuslik üksikute riikide põhiseaduse suhtes.

 

Edaspidi WHO dikteerib, mitte ei soovita

WHO on nüüdseks moodustanud valitsustevahelise läbirääkimisorgani, mis peab oma esimese koosoleku 1. märtsil 2022 (töömeetodite ja ajakavade kokkuleppimiseks) ja teise koosoleku 1. augustil 2022 (et arutada tööprotsessi edusamme mustandil). Seejärel esitab ta 2023. aastal toimuvale 76. Maailma Terviseassambleele eduaruande eesmärgiga võtta kava 2024. aastaks vastu.

Unser-Mitteleuropa andmetel on 20 aastat WHO-s töötanud Šveitsi teadlane dr Astrid Stuckelberger selle eest hoiatanud. Ta usub, et iga riik peaks saatma WHO-le avaliku protestikirja, milles öeldakse, et riigi tervishoiuministri allkirja ainuisikuline otsustusõigus miljonite inimeste saatuse üle ilma referendumita on vastuvõetamatu.

 

Dr Stuckelberger ütles, et seni on sellise vastuväitekirja saatnud vaid Venemaa.

WHO peadirektor dr Tedros Adhanom on COVID-19 pandeemia kohta öelnud:

“Tuleb ka teisi pandeemiaid ja muid suuri tervisehädaolukordi. Küsimus pole selles, kas, vaid millal. Ühiselt peame olema paremini ette valmistatud pandeemiate ennustamiseks, ennetamiseks, avastamiseks, hindamiseks ja tõhusaks reageerimiseks väga kooskõlastatud viisil. Sel eesmärgil usume, et riigid peaksid tegema koostööd uueks rahvusvaheliseks pandeemiaks valmisoleku ja reageerimise lepingu nimel.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Twitter



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt