Ron Paul: miks nad ei räägi meile tõtt NSA kohta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 11:38



 

Telegram avaldab USA endise kongresmeni Ron Pauli kõne Why won’t they tell us the truth about NSA spying?“, mis ilmus 5. augustil tema kodulehel Texas Straight Talk.

 

Aastal 2001 avas Patriot Act ukse USA valitsusele ameeriklaste järele nuhkimise osas. See oli konstitutsioonivastane seadus, kuid suurem osa Kongressist oli minu tugevast vastuolust hoolimata kindel, et midagi peab pärast 9/11 rünnakuid tegema ning nad ei mõelnud selle üle eriti põhjalikult.

Kodanikuõiguste grupid olid mures ja mõned meist Kongressis hoiatasid õiguste loovutamise eest isegi 9/11-järgses paanikas. Kuid sel hetkel ei muretsenud suurem osa ameeriklastest sellise sissetungi pärast. See enesega rahulolu on järsult kõikuma löönud peale hiljutisi valitsuse jälgimisprogrammide paljastamisi. Poliitikud ja bürokraadid seisavad silmitsi raevunud ameeriklastega, kes tunnevad, et nende kõige privaatsemaid suhtlusi on jälgitud ja salvestatud, kuigi neile öeldi, et ainult terroriste jälgitakse.

Vastuseks sellele raevule on selle programmi kaitsjad ikka ja jälle oma naha päästmiseks kasutanud valetamist ja tõe moonutamist. Kuid need valed tulevad nüüd väga kiiresti välja.

Selle aasta märtsis toimunud ülekuulamisel senatis, ütles riikliku luure juht James Clapper senaator Ron Wydenile, et NSA ei kogunud miljonite ameeriklaste telefoniandmeid. See oli kõigest kolm kuud enne NSA tegevuse ilmsikstulekut, seega Clapper ei rääkinud tõtt. Kongressi ees aru andes vabandas Clapper oma valelike sõnade pärast, kuid väitis, et see juhtus vaid põhjusel, et ta “lihtsalt ei mõelnud Patriot Acti lõikele 215.“

Vau!

Kui kogu lugu juunis avalikuks tuli, rahustas luureteenistuse komitee esimees Mike Rogers meid, et seda projekti kasutati rangelt piiratud kujul ja see ei ole invasiivne. Ta kirjeldas seda kui “ilma nimede ja aadressideta, vaid telefoninumbritega süsteemi, mida me kasutame mõõdukalt, ja mis on täielikult seaduste, õiguskaitse ja täitevvõimu poolt kontrollitav ja sisaldab endas hulgaliselt kaitset.“

Kuid peagi me avastasime, et ka see ei ole tõde.

Ühes Guardiani artiklis, mis avaldati eelmisel nädalal, kirjutati, et salajane programm “X-Keyscore“ lubab isegi madalama astme analüütikutel “ilma eelneva volituseta teostada otsinguid andmebaasis, mis sisaldab e-kirjade, interaktiivsete vestluste ja veebitegevuste ajalugu miljonite inimeste kohta“.

Tundub, et Rogersi “kapi“ võtmed on antud kõigile peale majahoidjate!

Komitee esimees, kes peaks kõiki neid asju kontrollima, on kas luureteenistuse poolt haneks tõmmatud või tõmbab ta ise meid kõiki haneks. Oleks äärmiselt huvitav teada, kumb variant neist õige on.

Nagu rahvaesindaja Rogers ja mitmed teised NSA programmi kaitsjad meile lubasid, on see miljonite ameeriklaste isikliku elektroonika järele nuhkiv programm peatanud juba “kümneid“ terroristlikke plaane Ameerika Ühendriikide vastu.

Juunis väitis NSA direktor, kindral Keith Alexander, et paljastatud hulk ameeriklaste telefonide ja teiste elektrooniliste seadmete admeid on “nurjanud 50 terroristlikku vandenõu“. Programmi vastaseid süüdistatakse huvi puudumises turvalisuse pärast. Kuid ükski neist väidetest ei olnud tõene.

Eile kuulis senati õiguskomitee dramaatilist ületunnistus NSA direktori asetäitjalt John C. Ingliselt. Guardian kirjutab: “NSA on eelnevalt väitnud, et on massiivse telefonide pealtkuulamise, interaktiivsete vestluste ja veebitegevuse jälgimise tõttu nurjanud 54 terroristlikku vandenõud. Kolmapäeval ütles Inglis, et vähemalt üks vandenõu nurjati tänu telefonide pealtkuulamisele.“

Kümnetest jäi järele “vähemalt üks“?

Nende programmide kaitsjad on nüüd kaitseseisundis mitmete omavahel vastuolus seaduste tõttu ja senat peab ohjeldama valitsuse ja luureteenistuse tegevust, mis on ilmselgelt kontrolli alt väljas.

Seda tuleb võimaldada.

Aga veelgi tähtsam on see, et üha rohkem ameeriklasi harivad end meie hinnatud vabaduste teemal, nõudes valitsuselt, et nad peaks kinni konstitutsioonist. Me ei pea leppima sellega, et meie valitsus meile valetab või meie järele luurab.

 

 

Allikad: Infowars, Ron Pauli koduleht

Foto: theblaze.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt