17. august 2013 kell 18:50
Saksamaa vanemad ei ole enam seadusega kohustatud määrama vastsündinud last mees- või naissoost olevaks juhul, kui sugu pole selgelt määratletav. Uus seadus jõustub 1. novembrist.
Seaduse taga on põhiseaduslik kohus, mis otsustas, et mõlema soo tunnustega või ilma sootunnusteta sündinud inimestel peab olema õigus ise otsustada, kuidas nad end identifitseerida tahavad. Nii ei pea interseksuaalsena sündinud laste vanemad enam sündimisel lapse sugu määrama. Kehtima hakkava seadusega peab hakkama kooskõlla viima ka paljusid teisi seadusi, sest soo lahtri täitmist nõuavad siiani kõik vormid ja dokumendid.
Euroopa on esimene Euroopa riik, kes sellise seadusandluse vastu võtab. Austraalia on lubanud juba paar aastat oma kodanikel märkida passi soona X. Eelmisest aastast on see lubatud ka Uus-Meremaal. Mõlema riigi inimõigusteaktivistid on öelnud, et selline seadus on aidanud vähendada diskrimineerimist transseksuaalide ja määratlemata sooga isikute vastu.
Rahvusvahelise lesbide, geide, bi-, trans- ja interseksuaalide ühingu Euroopa haru poliitikajuht Silvan Agius kommenteeris, et seadus tõukab ülejäänud Euroopa Liitu samas suunas: “Saksamaa käik paneb Brüsselile suurema surve. See saab ainult hea olla.”
Allikas: RT
Foto: babble.com
Toimetas Maarja Aljas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.