20. juuni 2023 kell 14:10
Kuigi väidetavalt käib ida ja lääne vahel tohutu sõda, mille jaoks on vaja inimeste kodusid sundvõõrandada ja raiuda maha kümnetes tuhandetes hektarites metsa ning eraldada miljardeid eurosid edaspidiseks sõjategevuseks (NB! Mitte sõja lõpetamiseks), ostab lääs ida käest samal ajal eluks vajalikku gaasi. Ukrainat läbiv gaasitoru on töös ja see tarnib Venemaa gaasi mitte ainult Ukrainasse, vaid lepingu alusel ka Saksamaale ning osa sellest suunatakse edasi Poola. Ehk siis need kaks jõudu, kes omavahel justkui sõdivad, teevad samal ajal omavahel äri. Meenutab rahvusvahelist kosmoseprogrammi. Venemaa võiks ju sama hästi tanke ja laskemoona ka müüa Ukrainasse, kas te ei arva? Kui see oleks päris sõda, siis nad laseks ju õhku selle toru… Lehvitagem neid sini-kollaseid lippe! Anname au!
Saksamaa majandusminister Robert Habeck läheb nii kaugele, et räägib välja jõhkra tõe: kui me Venemaalt gaasi ei saa, tuleb Saksamaa deindustrialiseerida. Vähemalt osaliselt. Ja see puudutab Ukrainat, ütleb Habeck.
Bloombergi teatel ütles Habeck: Saksamaa võib olla sunnitud tööstusvõimsust kärpima või isegi sulgema, kui Ukraina ja Venemaa vahelist gaasitransiidilepingut ei pikendata: “Kui Vene gaas ei tuleks Ida-Euroopasse samas mahus, nagu see voolab endiselt läbi Ukraina, kehtiks Euroopas kokkulepitu: enne kui inimesed seal külmuvad, peaksime oma tööstuse pidurdama või isegi sulgema.“
Poola saab gaasi Saksamaalt
Habeckit süüdistatakse nüüd valetamises, sest varem on ta korduvalt teatanud, et Saksamaa gaasivarustus on kindel. Samuti avalikustab ta, et on olemas Euroopa “kokkulepe”, mis seab Ida-Euroopa heaolu Saksamaa omast kõrgemale. Enne kui inimesed peaksid seal külmuma, tahaks ta Saksamaa pigem deindustrialiseerida. Peate lähemalt vaatama, mida ta Ida-Euroopa all mõtleb. Esimene asi, mida selle all mõeldakse, on Ukraina. Ja siis Poola. Kui te ei tahtnud uskuda, et Poolat varustatakse Vene gaasiga, mis suunatakse Saksamaa kaudu tagasi itta, s.o Poolasse, siis kinnitab ta seda ka oma ülestunnistusega.
Millest see räägib? Poola oli lõpetanud gaasitarnelepingud Venemaaga, kuna ei soovinud maksta lepingus kokkulepitud hindu, vaid ainult kehtivaid turuhindu. Näiteks on Venemaa peatanud otsetarned Poolasse. Kuid Poola vajab gaasi. Seega tarnis Saksamaa Venemaa gaasi Poolale, mis jooksis Nord Streami kaudu, hindadega, mille Saksamaa oli kindlustanud pikaajaliste lepingutega. Nüüd pole enam Nord Streami ja ma polnud ilmselt ainuke, kes imestas, kust Saksamaa ikkagi gaasi saab. Vene gaasi. Vastus on: Ukrainast.
Kiieviga sõlmitud lepingutest tuleb kinni pidada, Moskvaga sõlmitud lepingutest mitte
Ukrainat läbiv gaasitoru on töös ja see tarnib Venemaa gaasi mitte ainult Ukrainasse, vaid lepingu alusel ka Saksamaale ning osa sellest suunatakse edasi Poola. Tüli Nordstream 2 pärast käis juba Ukrainat läbiva gaasitransiidi säilitamise pärast, sest Ukraina teenib sellest transiidist tohutut kasumit.
Küsimus: Miks Venemaa ikkagi tarnib Ukrainasse ja Ukraina kaudu gaasi, kuigi väidetavalt sõdib Venemaa Ukrainaga?
Vastus on lihtne: Venemaa peab lepingutest kinni ja kõik osapooled võidavad.
Kiievil pole mingeid kahtlusi seoses Vene gaasi kasutamisega, et kaitsta oma kodanikke külmumise eest ja kaitsta ka allesjäänud tööstust kokkuvarisemise eest. Saksamaa maksab Ukrainale gaasitransiidi eest. Tõenäoliselt makstakse ka gaasi enda eest, ilmselt otse Venemaale rublades, mis on küll avalikult tagasi lükatud, aga ilmselt just nii tehakse.
Tuleb märkida, et Kiievil on potentsiaali Saksamaalt väljapressimiseks. Lõppude lõpuks on nemad need, kes seda torujuhet juhivad. Kas see on ka põhjus, miks Saksamaa valitsus on “kindlalt” Kiievi poolel? Habeck ütles, et läbi Ukraina kulgeva gaasivoo peatumine pole midagi vähemat kui Saksamaa deindustrialiseerimine.
Allikas: anderweltonline.com
Toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.