29. november 2022 kell 7:49
„Need, kes on režiimi narratiivile vastu seisnud, seisavad nüüd silmitsi “sügavalt vaenuliku töökeskkonnaga“,“ ütleb Jay Bhattacharya, Suure Barringtoni deklaratsiooni autor. Selles deklaratsioonis kutsusid tuhanded teadlased üles karjaimmuunsuse poliitikale sulgemiste asemel. Bhattacharya hoiatas, et „kui võtate seisukoha, mis on vastuolus ortodoksse teadusliku vaimuga, muutub teie elu elavaks põrguks“.
Hiljuti Stanfordi ärikõrgkoolis akadeemilise vabaduse konverentsil kõneldes märkis Bhattacharya, kes varem kirjeldas sulgemisi kui kõige katastroofilisemalt kahjulikumat poliitikat “kogu ajaloos” ja viimase 100 aasta halvimat rahvatervise viga, et nüüd võtab maad teadususk, mis kuulutab kõrgelt, mis on tõsi ja mis mitte.
Järgmises intervjuus Fox Newsile märkis Bhattacharya: „Põhieeldus on see, et kui teil pole rasketel juhtudel kaitset ja akadeemilist vabadust, kui õppejõul on idee, mis on mõne teise teaduskonna – võimsa teaduskonna või isegi administratsiooni – seas ebapopulaarne. /…/ Kui nad seda sellisel juhul teid ei kaitse, siis pole teil üldse akadeemilist vabadust.“
Bhattacharyat ja tuhandeid teisi akadeemikuid ja teadlasi halvustati esialgu hävitavate sulgemiste hukkamõistmise pärast, kuid kogu see kriitika on olnud rohkem õigustatud, kuna sulgemiste ühiskondlik ja meditsiiniline lõiv on ilmnenud.
Bhattacharya ütles deklaratsiooni kohta: „Üheleheküljelise dokumendi eesmärk oli öelda avalikkusele, et sulgemise kasuks ei olnud teaduslikku konsensust, et tegelikult ei nõustunud paljud epidemioloogid, paljud arstid ja paljud teised silmapaistvad inimesed sellega.“
Seejärel kirjeldas Bhattacharya, kuidas deklaratsiooni pooldajad eemaldati süstemaatiliselt aruteludest:
„Kui Stanford oleks tõesti pühendunud akadeemilisele vabadusele, oleksid nad /…/ töötanud selle nimel, et teaduskonnas toimuksid arutelud, seminarid, kus neid ideid arutati,“ ütles ta, et võim asendas tõe kui suunava valguse idee.
„Nii et kui on keegi nagu Anthony Fauci, kes ütleb ühemõtteliselt, et kui te mind küsitlete, ei sea te lihtsalt meest kahtluse alla, vaid seate kahtluse alla teaduse enda,“ ütles Bhattacharya, lisades, et see on toore jõu kasutamine, kus USA juhtivarst peab end teaduse paavstiks, soovimata teada saada tegelikku tõde.
„Nad püüdsid süstemaatiliselt jätta muljet, et kõik nõustusid nende ideedega COVID-poliitika kohta, kuigi tegelikult olid teadlaste ja epidemioloogide vahel sügavad lahkarvamused õige strateegia osas,“ ütles Bhattacharya.
Ta on kutsunud ka Twitteri uut omanikku Elon Muski üles “paljastama valitsuse tsensuurirežiimi”.
Allikas: summit.news
Tõlkinud Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.