Tekstianalüüs: kuidas tõlgendada WHO mõjualade eesmärke

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2022 kell 13:44



Foto: Wikimedia Commons / Yann, CC BY-SA 3.0

 Meryl Nass on Substack´is 27. detsembril avaldatud artiklile pannud tähelepanuväärse pealkirja: „The WHO and its World Health Summit let the cat out of the bag“ („WHO ülemaailmne tervise-tippkohtumine paljastas saladuse“. Nass annab selles artiklis omapoolse “tõlgenduse” iga Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) mõjuala eesmärkide kohta.

 

  1. Investeeringud tervisesse ja heaolusse: tõlge: “Me meelitasime teid andma meile suurt raha kliimamuutuste ennetamiseks (ilma et selle jaoks oleks tulemust näidata), nii et miks me ei saa teha sama tervise heaks, kuna WHO pole alates selle loomisest 1948. aastal teinud peaaegu midagi tervise hüvanguks ja te pole kunagi seda märganud?”

 

  1. Kliimamuutused ja planeedi tervis: tõlge: “Kuigi me võtame tervisevaldkonna üle, ärge unustage, et peame endiselt võitlema ka kliimamuutustega.” Lihtsalt paneme need kaks kontseptsiooni kokku, nimetame kliimat maailma suurimaks terviseprobleemiks ja nõuame alati mõlema puhul tegutsemist.

 

  1. Pandeemiaks valmisoleku arhitektuur: tõlge: “Meie bioohutustööstuse kolleegid ütlesid, et peame oma tööstust oluliselt laiendama. Valmisoleku varjus saame usurpeerida riikide volitusi pandeemiate ohjamiseks, suurendada ülemaailmset järelevalvet mitte ainult patogeenide, vaid ka inimeste üle, luua uusi jõustatavaid lepinguid ja määrusi ning nõuda palju rohkem raha selle eest tasumiseks, ning seda kõike WHO raames.”

 

  1. Digitaalne ümberkujundamine tervise heaks: tõlge: “Elektroonilised tervisekaardid on aidanud hävitada tervishoidu, kuid oluliselt parandanud väljapressimise ja jälgimise võimalusi. Nii et laiendame seda ülejäänud maailmale. Digitaalse ruumi kontroll võimaldab meil kehtestada suuremat tsensuuri. Andke meile rohkem raha digitaalse juhtimisvõrgu laiendamiseks.”

 

  1. Toidusüsteemid ja tervishoid: tõlge: “Ülemaailmse toidusüsteemi ülevõtmiseks oli meil vaja tõeliselt suurt valet. Nii et me ühendasime kliimamuutuse väitega, et toit teeb meid haigeks (ei, see pole ju lisaained ja rämpstoit). /…/ Nii et jätke see meie hooleks, et pakkuda teile kõigile tervislikke jätkusuutlikke nagitsaid. Ja me väidame, et parandame kõik asjad, mida meie Suure Ravimitööstuse / Toidutööstuse partnerid sellel konverentsil on seni takistanud reguleerivatel asutustel parandamast. Algatame ühtlasi ka “riiklikud toidukontrollisüsteemid””.

 

 

[PD 13 – Parlamendiliikmete roll ülemaailmse tervishoiu tegevuskava edasiviimisel – YouTube]

 

  1. Tervishoiusüsteemide vastupanuvõime ja võrdsus: Raske tõlkida, kui nad ei määratle vastupanuvõimet, terviseohutust, integreeritud lähenemisviisi, kogu ühiskonda, võrdsusele orienteeritud poliitikat. Millest te tegelikult räägite?”

 

  1. Ülemaailmne tervis rahu nimel: tõlge: “Me moodustasime konfliktipiirkondades elava arvu “2 miljardit”, et meie sekkumistel oleks palju suurem mõju kui võimalik. Siis mõtlesime välja kontseptsiooni: “rahu tervisesekkumiste kaudu”. See võimaldas meil väita, et Tervishoiuorganisatsioon (WHO) võib vastutada rahu saavutamise eest konfliktipiirkondades, kuigi see on ÜRO, mitte meie töö. Ja me kasutame terviseedendust inimeste usalduse võitmiseks. Ja võib-olla saame sõdurid [tarvitama] vaktsiine ja nimetada seda vaimseks terviseks.”

 

 

 

Kes on Meryl Nass?

Nassi töötas 24 aastat sisehaiguste arstina USA-s Maine’is. Tema erihuvi on bioloogiline sõjapidamine. Epidemioloogina uuris ta Rodeesia kodusõja ajal Zimbabwes Siberi katku esinemist ja töötas välja epideemiate analüüsimise mudeli, et hinnata, kas need on looduslikud või inimtekkelised.

Nassi on Inimuuringute Liidu andmetel tõstatanud puuduliku reageerimise küsimuse ebolaga seostatud puhanguga, kus leidis aset põhjendamatu paanika nn leetrite epideemia pärast.

Vaata dr Nassi videointervjuud dr Joseph Mercolaga siberi katku ja siberi katku vaktsiini kohta Youtube’is ja tema Youtube’i intervjuud PhD Gary Nulliga vaktsiinide ohutusest ja korruptsioonist ning  intervjuud James Corbettiga Siberi katku kirjadest.

 

Allikas: subctack.com

Meryl Nassi kodulehe leiad SIIT.

 

Toimetas Revo Jaansoo



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt