3. aprill 2024 kell 17:33
Brian Rose, London Reali podcast’i eestvedaja, kandideerib Londoni linnapeaks. Koroonapettuse ajal agaralt sõna võtnud mees on tekitanud YouTube’is tüli tsensuuri pärast. See juhtus pärast seda, kui ta kinnitas meediahiiglase Londoni-peakorteri akendele sõnavabadust propageerivad loosungid teksitga “Be More Elon” (Ole rohkem Eloni moodi).
Rose on võtnud sõnavabaduse üheks peamiseks manifesti teemaks 2. mail toimuvatel valimistel. 15. märtsil alustas kampaaniat YouTube’i King’s Crossi hoones.
Enne YouTube’i töötajate sekkumist õnnestus tal kleepida sinna mitu plakatit hüüdlausega “Sõnavabadus on oluline”, “Ütle ei tsensuurile” ja “Ole rohkem Elon”, viidates X otsekohesele omanikule.
Rose ütles: “Ma tean omast käest, kuidas tsensuur võib inimesi mõjutada, ja tean omast käest, kui suur jõud on sellisel platvormil nagu YouTube kõigi selle kasutajate suhtes.
“YouTube kustutas mu kanali ja see oli minu ettevõttele väga suur hoop. Ma ei teinud midagi ebaseaduslikku, kuid YouTube kustutas mu kanali ilma selgitamata, mis juhtus ja miks,” rääkis ta, lisades, et platvormidel, nagu YouTube, on suur võim kõigi kasutajate üle ja nad teenivad nendelt kasutajatelt palju raha, kuid neid ei võeta oma kuritarvitamise eest vastutusele.”
Rose soovib muuta Londoni ülemaailmseks digitaalseks tippkeskuseks ja selle võtmeks on tõhusamad kaitsemeetmed kasutajate kaitsmiseks tsensuuri eest, samuti platvormide enda kaitsmine surve eest oma kliente tsenseerida.
Ta on varem hoiatanud ohtude eest, mida põhjustavad kohtuniku, žürii ja timukana tegutsevad tehnikahiiglased, teenides samal ajal oma platvormidelt miljardeid.
Rose ütleb: “See, mille vastu ma siin võitlen, on selge inimõiguste rikkumine, võimu kuritarvitamine, mis võimaldab ülemaailmsetel megabrändidel purustada just nende inimeste digitaalsed vabadused, kellele nad loodavad oma tohutu kasumi teenimisel.
„London – ja maailm – väärib paremat ja linnapeana kasutan ma oma volitusi, et teha koostööd tehnoloogiahiiglastega, et meie pealinn oleks oma klassi parim näide sellest, kuidas saame tehnoloogia omaks võtta ja samal ajal kaitsta meie raskelt kätte võidetud vabadusi.”
Allikas: msn.com
Tõlkis Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.