29. jaanuar 2024 kell 15:58
Hiina teadlased töötavad praegu välja hiiglaslikku plasmaenergiakilpi, mille eesmärk on kaitsta sõjalisi rajatisi võimalike rünnakute eest.
2024. aasta algas ka globaalselt konfliktidega. Sõda varjutab jätkuvalt paljude Ukraina inimeste igapäevaelu. Samal ajal on olukord Iisraelis ja Gaza sektoris ebastabiilne. Kuid ka teised riigid seisavad silmitsi tulevaste konfliktidega. Nende hulka kuuluvad ka USA ja Hiina.
Tehnoloogia nagu ulmefilmis
Hiinas töötavad Hiina sõjaväeteadlased seetõttu välja plasmaenergiakilpi, mis võiks pärineda ulmefilmist. Kilbi eesmärk on kaitsta tundlikku sõjatehnoloogiat kõrge energiakiirguse eest. Selleks töötasid teadlased välja uue tehnoloogia, mis põhineb “madala temperatuuriga plasmakilbil”.
Energiakilp on loodud tundlike ahelate kaitsmiseks elektromagnetiliste relvarünnakute eest. Kaitse on mõeldud kuni 170-kilovatiste rünnakute jaoks vaid kolme meetri kaugusel. Laboratoorsed testid on juba näidanud selle ebatavalise tehnoloogia teostatavust ja nüüd töötab meeskond prototüübi vähendamise kallal, et seda praktiliselt kasutada.
Muudab ründaja energia kaitsejõuks
Plasmakilbi idee põhineb tai chi’d meenutavatel põhimõtetel. Elektromagnetiliste rünnakute vastu otsese võitlemise asemel muundab süsteem ründaja energia kaitsejõuks. Plasmaenergiakilp neelab elektromagnetlainete energiat, asetades osakesed väga aktiivsesse olekusse. Kui rünnakuvõimsus suureneb, kondenseerub plasma ruumis ja peegeldab suurema osa energiast tagasi nagu peegel.
Teine eesmärk on hoida toote mõõtmed, mass ja energiatarbimine võimalikult väikesed. Samal ajal on eesmärk tagada, et energiakilp suudaks vastu pidada suure energiaga mikrolainerünnakutele. Tehnoloogia ei häiri ka madala energiatarbega elektromagnetlaineid, kuna kaitstud droonid või raketid peavad ka signaale saatma või vastu võtma.
Nii uuenduslikuma kui see tehnoloogia ka kõlab, ei suuda uus areng tõenäoliselt võimalikke konflikte leevendada, ent tänapäevastel tootmismeetoditel on nüüd märkimisväärne mõju ülemaailmsele julgeolekule ja need võivad õõnestada ka rahupüüdlusi.
Allikas: basicthinking.de
Tõlkis ja toimetas Anneli Roots
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.