USA saatejuht: Sinu lapsed kuuluvad ühiskonnale, mitte sulle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 16:29



 

Telekanali MSNBC saatejuht Melissa Harrys-Perry leiab, et Ameerika haridussüsteem on läbi kukkunud selle tõttu, et lapsevanemad arvavad, et lapsed kuuluvad oma perele. Selleks, et olukorda parandada, tuleks sellest väärkujutelmast lahti öelda ning tunnistada, et laps kuulub ühiskonnale.

 

See seisukoht peegeldab president Obama ideed, et üksikisiku initsiatiiv ei ole midagi väärt – kui sa oled firma üles ehitanud, siis sina ei teinud seda, see juhtus kellegi teise abil. “Internet ei tekkinud iseenesest, valitsuse rahastatud teadustöö lõi interneti selleks, et ettevõtted saaksid selle abil raha teenida,” on president Obama öelnud.

Kirjanik William Grigg kirjutab poliitikablogis LewRockwell.com: “Obama kas ei taha või ei oska teha vahet ühiskonnal ja riigil. Esimene on tekkinud eraisikute rahumeelse koostöö tulemusena ning teine on ehitatud üles vallutamise, sundimise ja rikkuse konfiskeerimise teel. Valitsus ei tooda midagi, see ainult tarbib ja hävitab kapitali. Nagu Nietzsche on öelnud: kõik, mida valitsus omab, on varastatud.”

 

Privaatsuse ideest tuleb “läbi murda”

Stephan Kinsella, intellektuaalse omandi advokaat, on Ludwig von Misesi instituudi kodulehel kirjutanud sellest, et tänapäeva peamine sotsiaalne pahe on lugupidamise puudumine põhimõttelise iseenda omanikuks olemise vastu. Obama ja Harris-Perry seisukohad esindavad selle debati vastaspoolt – marksistlikku ja sotsialistlikku usku, et riik, mida nimetatakse “ühikonnaks”, omab sinna kuuluvaid üksikisikuid.

Harris-Perry soovitab “läbi murda privaatsuse ideest”, et üksikisikud omavad iseennast. Saksa filosoofi Karl Heinrich Marxi sarnaselt usub ka Harris-Perry, et isik on “ühiskondlik olend”, inimese väärtus on seotud kollektiiviga ja riik on kollektiivse tahte ülim vorm.

 

Obama – “julge marksist”

Harris-Perry ülistuslaul riigile on osa kahe aasta pikkusest MSNBC reklaamikampaaniast. Microsofti ja General Electricu koostöös loodud telekanal on ideoloogiliseks väljundiks president Obamale, keda Mihhail Gorbatšovi endine nõunik nimetas otsesõnu julgeks marksistiks.

Oma kõnes Carnegie Melloni ülikooli juures sõnas president järgmist: “Me võime minna tagasi või liikuda edasi. Ma ei tea, kuidas on teiega, aga mina tahan edasi liikuda.” Sõnal “edasi” on sotsialistliku poliitika terminoloogias eriline tähendus. Kahekümnenda sajandi sotsialistlike ja kommunistlike ajalehtede nimeks kasutati tihti sõna “Edasi”. See loosung peegeldas marksistide ja radikaalide usku, et nende võidumarss viib neid kapitalismist edasi sotsialistlikku ja kommunistlikku ühiskonda.

Võib tunduda uskumatu, et suur meediahiid nagu MSNBC toetab selliseid ideid. Kuid teades, et sotsialism ei ole reaalsuses rikkuse võrdne jagamine, vaid meetod, kuidas rikkust konsolideerida ja kontrollida, siis ei ole tegelikult üllatav, et ülirikkad suurkorporatsioone kontrollivad inimesed soovivad toetada sotsialistlikke ja kommunistlikke ideid – need ei ole allasurutud inimmasside, vaid majanduseliidi soovitatavad suunad.

 

Allikad: Infowars, Lew Rockwelli blogi, Mises Institute, New York Times, Washington Times

Foto: A. V. Club

 

Toimetas Katrin Suik



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt