18. veebruar 2014 kell 19:41
“Üleminekul 2.0” (“In Transition 2.0”, 2012) on inspireeriv film sellest, kuidas tavalised inimesed erinevates linnakogukondades teevad asju teistmoodi. Kuulete kogukondadest, kes trükivad omaenda raha, kasvatavad kõikjal toitu, lokaliseerivad oma majandust ja panevad püsti kogukonna elektrijaamu. See on viirusena leviv idee, sotsiaalne eksperiment, mille keskmes on reageerimine ebakindlatele aegadele alternatiivsete lahendustega ja optimismiga. See on lugu lootusest sünges maailmas, leidlikkusest ja ootamatutes kohtades juurviljade kasvatamise väest.
Film sai eestikeelsed subtiitrid mõned nädalad tagasi kogukondliku filmiklubi Toom-Kino eestvedamisel, praegu on tõlkimisel ka filmi esimene osa “Üleminekul 1.0” (“In Transition 1.0”, 2010) .
Üleminekulinnad (Transition Towns) on rohujuuretasandi võrgustik kogukondadest, kes töötavad paindlikkuse ülesehitamise nimel reaktsioonina naftatipule, kliimamuutustele ja majanduslikule ebastabiilsusele. Üleminekulinnad on keskkonna ja sotsiaalsete liikumiste bränd, mis on loodud (osaliselt) permakultuuri põhimõtete kohaselt.
2007. aastal Ühendkuningriigis loodud heategevusliku organisatsiooni Üleminekuvõrgustiku (Transition Network) rolliks on inspireerida, hoogustada, ühendada ja koolitada kogukondi iseorganiseerumisel üleminekumudeli ümber, luues algatusi, mis ehitavad üles paindlikkust ja vähendavad CO2 heitmeid. Lõppeesmärgiks on terve inimkultuuri loomine, mis täidab meie vajadused kogukonna, elatise ning meelelahutuse järele.
Allikad: Toom-Kino, Youtube, In Transition Movie 2.0, Transition Network
Foto: transitionculture.org
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.