12. juuli 2013 kell 13:12
Youtube’is kogub kuulsust video, kus 12-aastane Ali Ahmed selgitab meeleavaldustel filminud naistele, mis tema arvates Egiptuses toimub.
“Ma olen täna siin selleks, et avaldada meelt selle poolt, et üks partei ei konfiskeeriks põhiseadust. Me ei saanud sõjaväerežiimist lahti selleks, et asendada seda fašistliku teokraatiaga.”
Naine: Fašistlik teokraatia? Ma isegi ei tea, mida see tähendab.
Poiss: See tähendab seda, et sa manipuleerid religiooniga ja viid sisse ekstreemseid muutusi religiooni nime all, kuigi religioon selliseid ettekirjutusi ei tee.
Kes sulle kõike seda õpetas?
Ma lihtsalt tean seda.
Kuidas sa seda tead?
Ma kuulan palju teisi inimesi ja kasutan oma ajusid. Lisaks loen ajalehti, vaatan telekat ja surfan internetis.
Kas sinu arvates ei lähe riigil praegu hästi ja vajatakse muutust?
Kas sa mõtled poliitiliselt või sotsiaalselt? Revolutsiooni sotsiaalseid eesmärke pole veel saavutatud – majanduslik kindlus, vabadus ja sotsiaalne õiglus. Politsei paneb endiselt ilma suurema kontrollita inimesi vangi. Või sotsiaalne õiglus – kuidas saab uudisteankur 30 miljonit Egiptuse naela, kui osad inimesed otsivad endiselt toitu prügikastist.
Poliitilisest vaatenurgast: kus on see põhiseadus, mis meid kaitseb? Näiteks poole ühiskonnast moodustavad naised, kuidas on põhiseadust väljatöötavas komisjonis ainult 7 naist ja 6 nendest on moslemid?
Nii et sa arvad, et nad manipuleerivad põhiseadusega?
Valed põhinevad valedel. Isegi kui põhiseadus on hea, siis kui põhiseaduskomitee, mis selle koostas, on halb, ei ole ka tulemusest midagi head oodata.
Kas sa lugesid põhiseaduse mustandit?
Jah.
Kust? Internetist?
Jah. Näiteks öeldakse, et naised on meestega igas asjas võrdsed, välja arvatud nendes asjades, mis on vastuolus islami seadustega. Ja islami seadus annab meestele õiguse oma naisi karistada. Selline asi ei saa ühiskonnas toimida.
Miks mitte? Milles probleem?
Probleem on selles, et see on ennekuulmatu. Ei ole ju normaalne peksta oma naist vaeseomaks ja siis öelda, et see on distsiplineerimine. See ei ole distsipliin, see on väärkohtlemine ja hullumeelsus. Kõik see on kehtetu, sest juba parlament ise on kehtetu. Põhiseadusejärgselt kehtetu.
Mõned parteid segavad oma valimiskampaaniates religiooni ja poliitika. Mošeed mobiliseerisid hääletajaid, jagades neile näiteks suhkrut ja õli.
Vaata videot:
Allikas: Infowars
Foto: ekraanitõmmis
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.