Valge Maja koroonanõunik dr Fauci peab sotsiaalmeedia tsensuuri asjus kohtus vande all tunnistusi andma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. november 2022 kell 17:04



Fauci 2020. aasta aprillis Valges Majas koroonaviiruse pressikonverentsil tähelepanu keskpunktis. Foto: Wikimeda Commons /  The White House  

COVID-19 pandeemia ajal, kui jõupingutused sulgeda avalikud arutelud ja teave, mis oli vastuolus ametliku narratiiviga, toimus seetõttu ka ulatuslik sõnavabaduse piiramine. 2022. aasta suvel esitasid Missouri ja Louisiana peaprokurörid föderaalvalitsuse vastu hagi, sealhulgas Riikliku Allergia- ja Nakkushaiguste Instituudi (NIAID) direktori dr Anthony Fauci kaasuses. Selles kohtuasjas väidetakse, et USA valitsus tegi koostööd Twitteri, Meta (Facebook), Youtube’i, Instagrami ja LinkedIniga, et tsenseerida teistsuguseid seisukohti, sildistades neid “valeinformatsiooniks” või “desinformatsiooniks”. Kuidas see kohtuasi kulgeb, sellel hoiab silma peal Dr Joseph Mercola.

 

2022. aasta septembris käskis föderaalkohtunik Faucil jpt ametnikel viie sotsiaalmeediaettevõttega vahetatud elektronkirjad ette näidata. Fauci keeldus esialgu, väites, et kirjavahetust kaitseb täidesaatev võim, ent sai kohtult korralduse vastavad dokumendid 21 päeva jooksul üle anda.

Nüüd on föderaalkohus astunud sammu edasi, otsustades, et Fauci ja teised ametnikud peavad ütluste andmisel vande all tunnistama, kas nad tegid Big Techiga koostööd konkreetsete kasutajate tsenseerimiseks.

 

Ühendriikide valitsust süüdistatakse sõnavabaduse piiramises

Algse kohtuasja esitasid 2022. aasta mais Missouri peaprokurör Eric Schmitt ja Louisiana peaprokurör Jeff Landry.5 Ühisavalduses tunnistajate ütluste kohta on kirjas:

Hagejad väidavad, et kostjad on kokku leppinud ja/või sundinud sotsiaalmeediaettevõtteid maha suruma ebasoosingus kõnelejaid, seisukohti ja sisu sotsiaalmeedia platvormidel, sildistades sisu “desinformatsiooniks”, “valeteabeks” ja “väärinfoks”.

Hagejad väidavad, et ebasoosingus kõnelejate, seisukohtade ja sisu mahasurumine kujutab endast valitsuse tegevust ja rikub hagejate sõnavabadust, rikkudes Ameerika Ühendriikide põhiseaduse esimest parandust.

[Ameerika Ühendriikide põhiseaduse esimene parandus aastast 1791 näeb ette usuvabaduse, sõnavabaduse, ajakirjandusvabaduse, rahumeelsete kogunemiste vabaduse ja petitsiooniõiguse.]

 

Fauci naeruvääristas Great Barringtoni deklaratsiooni

USA riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi (NIAID) juhti ja Valge Maja koroonanõunikku Anthony Faucit on muu hulgas süüdistatud ka Hiina Wuhani labori geneetiliste uuringute rahastamises ja sellega seotud info kohta valetamises, sotsiaalmeedia kontode keelustamise asjus on teiste seas ka kaks kohtuasja hagejat, dr Jay Bhattacharya ja dr Martin Kulldorff, kes olid Great Barringtoni deklaratsiooni kaasautorid, deklaratsioon kritiseeris teatavasti pikaajaliste sulgemiste mõju vastuseks COVID-19-le.

Fauci asus deklaratsiooni avalikult kritiseerima, nimetades seda „täielikuks mõttetuseks” ja „naeruväärseks”.

Uus Kodanikuvabaduste Liit (New Civil Liberties Alliance; NCLA), mis esindab Bhattacharyat ja Kulldorffi, teatas:

Sotsiaalmeedia platvormid, tegutsedes föderaalvalitsuse käsul, tsenseerisid korduvalt NCLA kliente nende platvormide seisukohtade väljendamise eest, mis on vastuolus valitsuse heakskiidetud seisukohtadega Covid-19 piirangute kohta. See salakaval tsensuur oli föderaalvalitsuse käimasoleva kampaania otsene tulemus, et vaigistada neid, kes väljendavad Bideni administratsiooni omadest erinevaid seisukohti.

Seda seost näitavad valitsusametnike avalikud ähvardused karistada sotsiaalmeediaettevõtteid, kes ei teinud oma pakkumist, nagu ka Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskuse (CDC) ja Sisejulgeolekuministeeriumi (DHS) e-kirjad sotsiaalmeediaettevõtetele, mis alles hiljuti avalikustati.

 

Faucil pidi vande all kohtus tunnistusi andma

Fauci e-kirjade väljaandmistaotlus esitati 10. oktoobril 2022. „Pärast dokumentide leidmist Bideni administratsiooni ja sotsiaalmeediaettevõtete kokkumängu kohta sõnavabaduse tsenseerimiseks esitasime kohe ettepaneku nende ametnike vande alla seadmiseks,” öeldakse kohtuasja kajastavas pressiteates.

Lisaks Faucile peavad tunnistusi andma järgmised ametnikud:

  • Endine Valge Maja pressisekretär Jen Psaki
  • Valge Maja digitaalse strateegia direktor Rob Flaherty
  • Kirurg dr Vivek Murthy
  • CISA direktor Jen Easterly
  • FBI järelevalve eriagent Elvis Chan

Kirjavahetus hõlmab paljusid näiteid kokkumängust. Näiteks New York Timesi reporteri Alex Berensoni Twitteri konto peatati, kui ta postitas sellele teavet COVID-19 vaktsiinisüstide kohta:22

Need ei peata nakatumist või viiruse edastamist. Ärge mõelge sellest kui vaktsiinist. Mõelge sellele – parimal juhul – kui kohutava kõrvaltoimega ravile, mida tuleb doseerida ENNE HAIGUST. Ja me tahame selle kohustuslikuks teha? Hullumeelsus.

Berenson esitas Twitteri vastu hagi oma säutsu eksitavaks tembeldamise ja konto tühistamise eest. Juhtum on nüüdseks lahendatud ning Twitter tunnistas, et need säutsud ei oleks tohtinud konto peatamiseni viia. Kui tema konto taastati, säutsus Berenson täpselt sama sõnumi, mis seekord pääses Twitteri “valeinformatsiooni” sildi alt.

Nüüd on aga selgunud, et Fauci oli seotud Berensoni konto peatamisega. Hagejate ühisavalduse kohaselt: „Dr Fauci kirjeldas avalikult Berensoni arvamusi vaktsiinide kohta kui “kohutavaid”. President Biden järgis dr Fauci samme ja tegi avalduse, et „nad tapavad inimesi” vaktsiini „valeinformatsiooniga”, mille tõttu Twitter seejärel Berensoni oma platvormilt lõplikult peatas.

 

Kas tõde võetakse lõpuks kuulda?

Ütluste andmise taotluses esitati kolm põhjust, miks Faucit tuleks konkreetselt vande all küsitleda:

  1. Ta keeldus vande all kordamast omaenda ülekuulamisvastuseid; selle asemel andis vastuseid dr Jill Harper, keda kaebuses ei nimetatud. Fauci ei ole vande all teinud ühtegi avaldust oma suhtluse kohta sotsiaalmeedia platvormidega.
  1. Isegi kui Fauci suudab tõestada, et ta ei suhelnud sotsiaalmeedia platvormidega, on kaalukaid põhjuseid, mis viitavad sellele, et dr Fauci on otseselt seotud sotsiaalmeedia tsensuuriga.
  1. Fauci usaldusväärsus COVID-19 “valeinformatsiooniga” seotud küsimustes on olnud küsimärgi all alates 2020. aastast.

„Hagejad väidavad, et dr Fauci on teinud avalikke avaldusi maskide tõhususe, karjaimmuunsuseks vajaliku elanikkonna protsendi, NIAID-i „funktsiooni juurdekasvu” viiruseuuringute rahastamise kohta Wuhanis, laborilekke teooria kohta jpm. Hagejad nõuavad, et tema kommentaarid nendes olulistes küsimustes oleksid käsitletava teema jaoks asjakohased ja see on veel üks põhjus, miks dr Fauci tuleks ametist tagandada.

22. augustil 2022 teatas Fauci, et astub tagasi oma ametikohalt nii NIAID-i direktorina kui ka Valge Maja koroonanõuniku ametikohalt (aasta lõpus). See on huvitav ajastus, märgib Mercola, sest eraisikuna saab Fauci kasutada teistmoodi kaitsetaktikat ja tõenäoliselt õnnestub tal ennast suuremast osast süüdistustest välja keerutada.

 

Täispikk artikkel ilmus dr Mercola veebilehel.

 

Ülevaate tegi Revo Jaansoo



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt