Video: Mark Zuckerbergi vaktsiinivastane seisukoht rikub Facebooki reegleid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2021 kell 10:43



Foto: ekraanikuva + Canva

Facebook on teatanud, et nad suurendavad jõupingutusi, et eemaldada Facebookist ja Instagramist valeinfot Covid-19 ja selle vaktsiini kohta ning vaktsiinide kohta pandeemia ajal üldiselt.

 

Facebooki uuendatud Covid-19 poliitika kohta on kirjas, et nad tahavad olla kindlad, et nende poliitika aitab kaitsta inimesi kahjuliku sisu eest seoses Covid-19 ja vaktsiinidega.

Tõeline puänt on samas poliitikas – nimelt lubab Facebook eemaldada iga sisu, mis väidab, et Covid-19 vaktsiin muudab inimeste DNA-d. Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg ise aga on rikkunud oma ettekirjutusi, mida ta täna oma platvormil tsenseerib.

Facebooki iganädalasel sisekohtumisel 2020. aasta juulis ütles Zuckerberg:

“Tahan lihtsalt olla kindel, olen ettevaatlik, sest me ei tea inimeste DNA ja RNA modifitseerimise pikaajalisi kõrvalmõjusid. Kui kodeerida inimese DNA ja RNA võimet toota antikehi, kas see põhjustab edaspidi mutatsioone või riske. Vaktsiinide arendamine tegeleb mõlemaga.”

Zuckerberg ütles, et põhimõtteliselt modifitseerib vaktsiin inimeste DNA-d. Modifitseerimine on muutmise sünonüüm. Sellise ütluse eest blokeeritaks Zuckerberg kohe Facebookist, või vähemasti eemaldaks faktikontroll selle postituse tema ajajoonelt.

Tundub silmakirjalik, kas pole?

30. novembril esines Zuckerberg koos Valge Maja meditsiininõustaja dr A. Fauciga, muutes mõnevõrra oma arvamust. Ta küsis Faucilt vaktsiinide ja nende mõju kohta DNA-le või RNA-le:

“Täpsustuseks, minu arvates ei muuda vaktsiinid DNA-d ega RNA-d. Tähtis on seda selgitada, parandage mind, kui ma eksin.”

Dr Anthony Fauci:

Esiteks pole DNA tuumrakku võimalik midagi võõrast süstida, see saab lõpuks selgeks.

 

Reeglid on teie, mitte minu jaoks

Ei tea, mis toimub Zuckerbergi peas või südames Covid-vaktsiini kohapealt. Kas pole huvitav, et Zuckerberg muutis kiiresti oma arvamust vaktsiinide teemal, et oma töötajaid hoiatada, aga niipea, kui ta on otsustanud, või näib, et on, keelas ta peaaegu kolmel miljardil Facebooki kasutajal sama teha.

Irooniliselt, nende enda standardite kohaselt tahavad nad, et inimesed arutaksid, väitleksid ja jagaksid oma isiklikke kogemusi pandeemia kohta. Aga kuidas saab midagi arutada, kui ei tohi jagada vastandlikke seisukohti või isegi fakte? On selge, et Zuch ei ela ise oma reeglite järgi.

Mis juhtus sõnavabadusega? Kes on Facebooki järelevalvenõukogus, kes teeb reegleid? Sellest, kuidas nad reaalselt otsuseid teevad, on Facebooki rahvusvaheliste suhete juht Nick Clegg rääkinud ühes lekkinud telefonikõnes:

“Ideaalis me ei teeks neid otsuseid ise, me teeks otsuseid demokraatlikult kokkulepitud eeskirjade ja põhimõtete järgi. Hetkel neid demokraatlikult kokku lepitud reeglid ei ole. Ja peame ikkagi tegema otsuseid.”

Miks nad määravad, mida me võime või ei tohi öelda, kui see puudutab meie tervist? Me ei teaks seda, kui meil poleks vaprat Facebooki siseringi inimest, kes jätkuvalt edastab projekt Veritasele Facebooki juhtide “sõnumitega” videoid.

Insaider ei reeda Mark Zuckerbergi, vaid Mark Zuckerberg reedab selle, mille eest Facebook peaks seisma.

 

Originaalvideo: Project Veritas YT

Foto: ekraanikuva + Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt