28. november 2022 kell 15:08
“Null Covidi” poliitika koos rangete ebainimlike meetmete ja püsivate sulgemistega tekitavad Hiinas üha rohkem pahameelt. Kogu riigis on järjest rohkem proteste kommunistliku juhtkonna koroonapettuse vastu. Hiinas toimuvad viimaste aastate suurimad meeleavaldused.
Ilmselt on president Xi Jinping ja Hiina Rahvavabariigi kommunistlik juhtkond ületanud piiri oma “null Covidi” poliitikaga, mis on väikeste kõikumistega kehtinud pea kolm aastat. Samal ajal, kui hiinlased vaatavad telekast Kataris toimuvat maskivaba MM-i, elavad nad ise endiselt tohutute piirangutega. Ja seda hoolimata tõsiasjast, et praktiliselt kõik hiinlased noortest vanadeni on vaktsineeritud ja sotsiaalkrediidisüsteem ei halasta sellistele “ohtlikele isenditele”.
Isegi pealinnas Pekingis tulevad inimesed tänavatele:
Näiteks “iPhone Citys”, Zhengzhous, ajasid protestivad töötajad hiljuti isegi läheneva politsei minema. Vaatemäng, mida repressiivses jälgimisriigis näeb tegelikult vaid väga harva. Tundub aga, et inimesed ei paista enam hoolivat, sest nende linnaosad ja linnad on sisuliselt muudetud suurteks vanglateks.
Tuhanded inimesed on viimastel päevadel kogunenud Xinjiangi autonoomse piirkonna pealinna Ürümqisse, et avaldada meelt riiklike repressioonide vastu. Seal elavad moslemitest uiguurid on juba niigi kommunistlike valitsejate meelevallas, kuid kehtivad piirangud muudavad olukorra veelgi hullemaks.
Hiina majandussüdames, Shanghai metropolis, pole asjalood sugugi paremad. Meeleavaldajad karjuvad: “Maha Hiina Kommunistlik Partei!” ja “Astu tagasi, Xi!”.
Shanghai protest tonight.
People are chanting “down with the Chinese Communist Party” and “step down Xi”.
This is happening in cities across the country.
Something big is brewing. https://t.co/tRD2Bbo54Q
— Visegrád 24 (@visegrad24) November 26, 2022
Siin näete veel kaadreid sellest, kuidas inimesed Shanghais protesteerivad repressiivsete koroonameetmete vastu. Linna elanikud on mitu kuud seisnud silmitsi korduvate sulgemistega.
Inimesed astuvad mõnikord protestimiseks loomingulisi samme. Näiteks hoidis mees Shanghai poe ees üleval silti, millel oli kirjas: “Te teate, mida ma öelda tahan!”.
Chinese people are getting ever smarter and more creative with their protests. This man’s sign says, “You know what I want to say!”
At Jiuguang Department Store, West Nanjing Road, #Shanghai city, #CCPChina
On Nov 26. pic.twitter.com/1xvbOdaOoZ— Inconvenient Truths by Jennifer Zeng (@jenniferzeng97) November 26, 2022
Tekib küsimus, kas kõik need rõhutud masside isoleeritud meeleavaldused arenevad üleriigiliseks ülestõusuks või võidab lõpuks repressiivne jälitusriik. Kuid mida kauem peavad hiinlased püsivaid sulgemisi taluma, seda suurem on rahutuste potentsiaal. Seejärel on Xi ja “kambajõmmide” enda otsustada, kas “null-Covidi” poliitika tühistada või lasta tekkida kogu riiki hõlmaval kaosel.
Allikad: Report24, lingid ja videod artikli sees
Toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.