29. august 2013 kell 11:20
Tuntud Ameerika biokeemik, astrobioloog ja sünteetilise elu katsetaja Steven Benner on seisukohal, et elu võis Maa asemel tekkida hoopis Marsil. Benner väidab, et ainult Marsi pinnal, aga mitte Maal, võis miljardite aastate eest leiduda keemilist elementi molübdeeni oksüdeerunud kujul, nii nagu see elu tekkeks on tarvilik, vahendab ERR-i teadusuudiste portaal.
Benneri sõnul ei saanud sel ajal, kui elu Maale ilmus, meie planeedi pinnal oksüdeerunud molübdeeni palju leiduda, sest hapnikku oli selleks liiga vähe.
Tema mõttekäigu aluseks on nähtus, mida ta nimetab tõrvaparadoksiks, mis tähendab, et kui orgaanilisistest ainetest koosnevale elusolendile antakse soojuse või valguse kujul energiat juurde, siis ei teki neist mitte elu, vaid pigem midagi tõrva või õli taolist. Booril ja molübdeenil, on omadus orgaaniliste ainete tõrvaks või õliks muutumise kalduvust mõjutada ning Benner usub, et elu tekkeks on vaja nii boori kui ka molübdeeni sisaldavate mineraalide kohalolu.
Marsilt pärit meteoriitide analüüsid on näidanud, et seal on ka oksüdeerunud molübdeeni, seega võib elu tõesti olla pärit Marsilt ja kandunud siia kosmosekividega.
Täispikk artikkel: ERR Teadus
Foto: space-facts.com
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.