5. aprill 2013 kell 13:58
Vastus küsimusele, kas me oleme universumis üksi, võib olla sõna otseses mõttes meie nina all, täpsemalt igas meie rakus. Teadlased on püstitanud hüpoteesi, et märk intelligentsest elust väljaspool Maad võib olla meie enda geneetilises koodis n-ö “looja templina“.
Kasahstani riikliku ülikooli matemaatik Vladimir I. Shcherbak ja Kasahstani Fesenkovi astrofüüsika instituudi astrobioloog avaldasid hiljuti töö, mille pealkirjaks on “Maapealse geneetilise koodi “Wow! signaal””. Pealkiri viitab 1977. aastal maavälist intelligentset elu otsivate teadlaste poolt vastu võetud tundmatu päritoluga raadiosignaalile.
Nähes, et mõned inimese geneetilise koodi tunnusjooned ei allu loomulikele selgitustele, kaalusid teadlased võimalust, et sellesse on salvestatud intelligentne signaal. Uurijad arvavad, et see on palju tõenäolisem viis tuvastada maavälise elu olemasolu kui maaväliste raadiosignaalide kuulamine.
Teadustöö kokkuvõttes kirjutavad nad: “Meie geneetilisse koodi salvestatud sõnum tulnukatelt võiks laiendada SETI (search for extraterrestrial intelligence – maavälise intelligentse elu otsimise programm) ulatust ning üks raadio alternatiiv on bioloogiline meedia. Genoomi DNA-d kasutatakse Maa peal juba praegu selleks, et salvestada mitte-bioloogilist informatsiooni. Kui geneetiline kood on kord fikseeritud, siis võib see säilida muutumatuna väga pika aja jooksul. Seetõttu on see väga usaldusväärne hoiupaik intelligentse allkirja jaoks.“
Teadlased leiavad, et kuna tegelik maapealse elu päritolu ei ole veel kindlalt määratud, siis ei saa välistada, et see toodi siia mujalt. Seda saaks tõestada, leides vastava signaali geneetilisest koodist. Nad pakuvad, et geneetiline kood on juba mitu miljardit aastat tagasi leiutatud väljaspool Päikesesüsteemi. See idee toetab panspermia kontseptsiooni, nagu oleks elu Maale saabunud kusagilt mujalt universumist. Bioloogilise SETI võimalusi uurides kaaluvad teadlased tavapäraselt religioosset ideed intelligentsest loojast, kuid nad teevad seda maavälise elu vaatepunktist.
Allikad: ET Updates, Discovery, Science Direct
Toimetas Katrin Suik
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.