Lood maiade ja tulnukate seotusest rääkivast filmist ei taha vaibuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. detsember 2013 kell 20:32



Kui 2011. aastal teatas mees nimega Raul Julia-Levy, et hakkab tegema filmi maiade kokkupuudetest maavälise eluga, ajas see teade elevusse väga paljud inimesed. Film nimega “Revelations of the Mayans: 2012 and Beyond“ pidi viima vaatajad Mehhikos leitud püramiidi sisse, kus oli väidetavalt tehtud sensatsioonilisi avastusi. Asitõenditeks pidid olema ka Mehhiko ja Guatemala valitsuste poolt 80 aastat saladuskatte all hoitud dokumendid ning iidsed esemed, kus olevat selgelt kujutatud maiade ja tulnukate vahelisi kokkupuuteid. Kuigi uudise korjasid üles ka peavoolumeedia hiiud, on nüüdseks kahjuks selgunud, et Julia-Levy võib olla puhtakujuline petis. 

 

The Wrapis 2012. aastal avaldatud artiklis väidab Julia-Levy, et on asitõendeid, et maiad plaanisid juhtida planeeti tuhandeid aastaid, aga olid sunnitud põgenema pärast “tumedate kavatsustega meeste“ sissetungi, jättes maha asitõendeid arenenud rassist. Samuti rääkis ta, et avalikustamise taga on Mehhiko valitsus, ning et filmitegijatel on ligipääs teaduslikule tõestusmaterjalile. Guatemala väidetav turismiminister Guillermo Novielli Quezada (kelle kohta ei leidu internetis midagi muud peale selles artiklis avaldatud tsitaatide ning keda pole Guatemala valitsuse kodulehel mainitud) ütleb artiklis oma toetust avaldades: “Guatemala, nagu ka Mehhiko, mis on kodu iidsele aga arenenud maiade tsivilisatsioonile, on samuti hoidnud provokatiivseid arheoloogilisi leide salastatuna ning usub, et nüüd on aeg tuua see informatsioon esile selles uues dokumentaalfilmis.“ Mehhiko piirkondlikku turismiministrit Luis Augusto Garcia Rosadod tsiteeriti samuti esialgses pressiteates, kuid hiljem ütles ametnik, et tema rääkis oma sõnavõtus rangelt arheoloogilise suunitlusega maiade filmist.

2012. aastal oli maiade teema tõepoolest väga kuum ning ilmselt otsisid ka Mehhiko võimud võimalust inimeste huvi veelgi tõsta ning neid riiki meelitada. Dokumentaalfilm pidi ilmuma enne maiade kalendri otsalõppemist ehk detsembris 2012. Vahepeal läksid aga asjad väga kummaliseks – Julia-Levy hakkas süüdistama üht projekti rahastajat, Elizabeth Theriot’d, filmimaterjalide varguses ja muudes pettustes.

Elizabeth Theriot viis oma maine puhtakspesemiseks juhtumi sõltumatu filmi- ja televisiooniliidu (Independent Film & Television Alliance) ette ning vahekohtunik Gerald F. Philips leidis, et nendevahelist lepingut rikkus siiski Julia-Levy. Theriot süüdistas Julia-Levyt ka pettuses. Nimelt ütles naine, et Julia-Levy on valetanud Mehhiko ja Guatemala valitsuse toetuse kohta ning sellistele väidetele ei leidnud tõestust ka vahekohtunik. Samuti osutus valeks Julia-Levy tehtud väide, nagu oleks projektiga olnud seotud ka maailmakuulus füüsik Stephen Hawking.

Õli on lisanud tulle ka kohtusse kaebamised. Los Angelesi ülemkohtusse läks kõigepealt Theriot sellega, et kuigi ta rahastas filmi, pidi ta filmitootmise lõpetama, kuna Julia-Levy kasutas renditud varustust halvasti ning oli värvanud kohalikke ametnikke, et nad üritaksid temalt varastada filmitud materjali ja varustust. Selle peale süüdistas Julia-Levy Therioti selles, et naine pages Mehhikost, filmis ebaseaduslikult föderaalalal ning varastas dokumentaalfilmiga seotud materjali ja varustust. Theriot väitis, et kõik need süüdistused on valed.

Ka Raul Julia-Levy enda identiteet on kahtluse alla seatud peale seda, kui ringlema hakkasid artiklid näiteks New York Timesis, kus surnud kuulsa näitleja Raul Julia naine väidab, et mees, kes kasutab nime Raul Julia-Levy on petis ning ekspluateerib tema mehe nime. Naine on mures, et mitte ainult pole tema mehe nime kasutamine petise poolt vale, vaid võib osutuda kahjulikuks ka tema pojale Raul Julia Juuniorile.

Kas mees on tõesti petis või mustatakse teda seepärast, et varjata inimkonna seoseid maaväliste rassidega, näitab ilmselt aeg.

Internetis on aga kõmu filmi üle visa vaibuma ning filmi reklaamivaid videoid jagatakse siiani usinalt. Üht nendest saab näha siin:

 

 

Allikad: Bad Archaeology, Art Bell, Hollywood Reporter, OpenmindsTV, The Wrap

Fotod: The Wrap, ekraanikuva

 

Toimetas Marlen Laanep

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt