24. september 2013 kell 16:45
Plaanide järgi inimesed esimese reisiga kaasa ei sõida, sest esmalt vajab asumi paik tehnilist ettevalmistust. Seda teevad peamiselt robotid, mis saadetakse teele koos ehitusmaterjalidega. Seejärel lähevad teele esimesed asunikud, kelle ülesandeks on esmalt ise kohaneda ja seejärel valmistada ette platvorm ekspansiooniks, sest kahe aasta pärast saadetakse Maalt Marsile järgmine grupp koloniste.
Kokku luuakse vabatahtlikest kuni kümme neljaliikmelist tiimi, kes läbivad seitsmeaastase ettevalmistuse. Lõpuks saab üks tiim esimesteks inimesteks Marsil. Pikk treening on vajalik lisaks tehnilisele ettevalmistusele, harjumaks mõttega, et tagasi Maale enam küüti ei saa. Kui oled kohal, siis sinna ka jääd. Lohutuseks vahest niipalju, et teoksil olevate plaanide järgi laieneb interneti leviala peagi avakosmosesse, see tähendab, et Marsil ei pea netivõõrutusnähtude all kannatama.
Just äsja lõppes internetis viis kuud kestnud kolonistide kandidaatide sooviavalduste vastuvõtmise etapp, millele esitas oma andmed 202 586 vabatahtlikku 140 riigist. Praktiliselt veerand kandidaatidest tuleb USA-st, kümnendik soovijaid pärineb Indiast, 6% Hiinast jne, kümnete ja kümnete riikide kaupa tuhandeid vabatahtlikke. Eestist on end üles andnud neli inimest: 19-aastane Aleksandra, 24-aastane Risto, 19-aastane Mati ja 35-aastane Peeter. Meie kandidaadid saavad aasta lõpuks teada, kas nad jõudsid järgmisesse ringi. Kokku on valikuetappe kolm ja reisitreeningute alustajad peavad olema selged aastaks 2015.
Allikas: Alkeemia, Projekti koduleht
Foto: Mars One Facebook
Toimetas Ksenia Kask
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.