Venemaa kuumad uudised 18. veebruar – 3. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2013 kell 12:14



 

Venemaal mõõdeti elanikkonna heaolu Peetri aegadest tänaseni

Venemaal ei mõõdetagi kõiki arenguid 1913. aastaga: hiljuti tehti uuring elanike sotsiaalsest heaolust ajaloolises retrospektiivis ehk Peetri aegadest tänaseni. Uuringus väidetakse, et 2000. aastad on käsitletud ajavahemikus kõige edukam ajalooperiood ehk venemaalaste elu oli sel ajal kõige paremal järjel. Ent teadlaste kommentaarid lähituleviku osas pole kaugeltki nii roosilised. Link.

 

100 triljonit rubla erastamisest – kellele, kuidas ja milleks?

Venemaal on tekitanud elavat keskustelu majandusministeeriumi eelmise aasta lõpus avaldatud riigivarahalduse kontseptsioon, mis kiretust nimest hoolimata on kutsunud esile kirgi selles osas, et lähema paari aasta pärast plaanib riik suures mahus riigivara erastamist. Sellest käsitlusest ei selgu siiski, mida erastamisest saadud vahenditega peale kavatsetakse hakata. Nii ongi lisaks küsimustele hakanud kostma ka lauserastamise vastuargumente ja arvamusi, et massilist riigivara äramüümist lubada ei tohiks. Praegu on Venemaal riigivararegistris 1,37 miljonit objekti. Link.

 

Putin lükkas Medvedevi seaduseelnõu tagasi, asendades selle enda omaga

Putin andis riigiduumale üle eelnõu uuest valimiskorrast, võttes tagasi sama teemat käsitleva eelnõu, mille oli enne sisse andnud Medvedev. Juba valitsuse poolt toetuse saanud Putini lahendus ei ole midagi uut, vaid see viiks valimismalli tagasi 2003. aastasse, kui rakendati nn segasüsteemi (225 kohta valitakse duumasse parteinimekirjade alusel ja 225 ühemandaadiliste ringkondade kaudu), kuid sedapuhku ei kasutataks nn valimisblokke. Medvedevi variant nägi ette keerulist proportsionaalset valimissüsteemi.

Putini initsiatiivi on kommenteeritud kui soovi paksu rahakoti abil säilitada võimuloleva partei domineerimine. Link.

 

Venemaal on võim eesotsas presidendi ja peaministriga rahva ebasoosingus

Avaliku arvamuse sihtasutuse poolt mõõdetav presidendi ja peaministri usaldusindeks on viimase kolme aasta madalseisus: Putinit toetab 41% ja Medvedevit ainult 34% venemaalastest. Sihtasutuse hinnangul on rahva rahulolematuse taga võimu aktiivsus seaduste muutmisel viimasel ajal enda positsiooni kindlustamiseks. Link.

Venemaal meenutatakse 05.03.1953 – Stalini surmapäeva

Venemaal on seoses Stalini surma 60. aastapäevaga käivitatud projekt “05/03/53”, mille raames kogutakse kõigilt soovijatelt vastavale kodulehele inimeste mälestusi, kuidas see mõjutas nii nende elu kui ka kogu riiki. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt