Astronaut Buzz Aldrin tunnistas, et nad ei käinudki Kuu peal?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2018 kell 11:46



Apollo Kuu-missioonide (1969-1972) lavastus on olnud aastakümneid üks enim kõneainet pakkunud vandenõuteooriaid, mis on viimastel aastatel üha enam kõlapinda saanud. Nüüd on Youtube’is levimas video, kus 1969. aastal väidetavalt teise inimesena Kuu pinnale astunud astronaut Buzz Aldrin ütleb, et nad tegelikult Kuu peal ei käinudki.

 

Põhjuseid, miks Kuu missioonide ehtsus on seatud küsimärgi alla, on mitmeid, ennekõike aga asjaolu, et kui 1960ndate algul Kuu missioonid välja kuulutati, siis suudeti vähem kui 10 aastaga saata inimene väidetavalt korduvalt Kuu peale ja tagasi. Räägiti, et aastaks 2000 on Kuu peal hotellid ning Pan Am müüs isegi tavakodanikele reisipileteid tulevastele reisidele. Reaalsus on aga selles, et ligi 50 aastat hiljem pole keegi enam Kuu peale läinud. Sir Richard Branson, kes 20 aastat tagasi hõikas välja tavakodanikele mõeldud Kuu reisid, pole suutnud saavutada midagi selle lähedast. See tähendab, et kui viimase poole sajandi jooksul on kõik tehnoloogiad arenenud nii võimsalt, et neid on raske minevikuga võrrelda, siis inimajaloo suurim saavutus pole arenenud mitte kuhugile.

Kas tundub loogiline, et aastal 1969 suudeti inimene viia 400 000 km kaugusele Kuu peale ja tagasi kuid aastal 2018 suudetakse inimene viia ainult Rahvusvahelise kosmosejaamani (ISS), mis kulgeb 400 km kaugusel Maast. See on tuhande (!) kordne vahe.

 

Miks keegi pole enam Kuu peal käinud?

See nädal on Youtube’is kogunud populaarsust video, kus väike tüdruk küsib Buzz Aldrinilt, et miks pole keegi enam ammu Kuu peal käinud, mille peale astronaut vastab:

“See pole 8-aastase küsimus, see on minu küsimus. Ja ma arvan, et ma tean miks. Sest meie ei käinud seal. Ja kui me seal ei käinud, siis on küsimus, miks me ei käinud. Kui me soovime tulevikus miskit teha, siis me peame esmalt teada saama, miks minevikus mingid asjad seisma jäid.“

https://www.youtube.com/watch?v=uge8dzNLEcw

 

Pilt räägib rohkem kui 1000 sõna?

Kuu missioonid ei mõjunud astronautidele hästi. Enne Kuule minekut olid astronaudid Neil Armstrong, Buzz Aldrin ja Michael Collins rõõmsad ja eluvaimu täis tugevad noored mehed, kes valiti välja parimate seast. Kuu pealt tagasi tulles olid nad aga depressioonis. Buzz Aldrinist sai alkohoolik ning Neil Armstrong kadus üldse rambivalgusest ja elas eraklikku elu depressioonis ning keeldus intervjuudest. Kuu peal käimise 25. aastapäeva tähistamise kõnes 1994. aastal tegi Neil Armstrong erandi ja võttis pisaraid tagasi hoides üle pika aja taas avalikult sõna, öeldes:

“Täna on siin meiega ühed Ameerika parimad õpilased. Ma ütlen teile, et me oleme läbi käinud ainult alguse, me jätame teie teha selle enamiku, mis on veel tegemata. Tohutud teadmised on veel avastamata, läbimurded, mis on kättesaadavad vaid neile, kes on võimelised eemaldama tõde kaitsvaid kihte.”

Kas avakosmos on müüt? Kas sa oled märganud, et Maast ja planeetidest pole olemas päris fotosid vaid ainult arvutiga tehtud pildid? Kui see teema on sulle uus, siis soovitame uurida, kust said alguse lood avakosmosest ning tutvuda linkidega artikli all. Kuu-missioonide pettusest saad aga põhjaliku ülevaate siit.

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Allikad: videod artikli sees

Vaata ka: BuzzFeed

Fotod: NASA, revolution.watch, ekraanikuva

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.