Endiselt luureeksperdilt on ilmumas intrigeeriv romaan

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. juuni 2013 kell 10:25



Kolonelleitnant Anthony Shaffer sai kuulsaks sellega, et kui ta avaldas 2010. aastal oma memuaarid “Operatsioon Tume süda“ (Operation Dark Heart), ostis esimese tiraaži ära Pentagon. Nimelt oli raamatus seiku, mille avalikustamist luureagentuurid ei soovinud ning järgmised trükid jõudsid lugejateni tugevalt tsenseerituna. Kuna algne tekst lekkis ikkagi avalikkuse ette, andis esialgse ja uue versiooni võrdlemine väga täpselt aimu, mida varjata püüti.

 

Nüüd avaldavad sõjaväest erru läinud Shaffer ja kaasautor William H. Keith romaani “The Last Line“, mis on actionist pungil põnevik. Raamatu kurikaelteks on Boheemlaste klubi (Bohemian Club, vahel tõlgitud ka kui Böömi klubi) – ka tegelikult eksisteeriv kinnine meesteklubi, mis on kurikuulus oma igal suvel toimuva kokkusaamise tõttu, mis toimub klubile kuuluvas metsas.

Bohemian Grove (Boheemlaste hiis) on 11 ruutkilomeetri suurune laagriplats, mis asub ürgses Redwoodi laanes Põhja-Californias. Hiies toimub iga aasta juulis kahe nädala ja kolme nädalavahetuse jooksul suvelaager, kuhu tulevad kokku mõjukad muusikud, kunstnikud, ärimehed ja poliitikud üle maailma. Klubi liikmeteks on olnud kõik vabariiklastest ja mõned demokraatidest Ameerika presidendid alates 1923. aastast. Liikmete kutsutud külalised on teretulnud, kuid peavad läbima range turvakontrolli enne, kui neil lubatakse siseneda laagrialale.

Iga-aastane väljasõit toimus esimest korda 1878. aastal ning oli mõeldud puhkamiseks ja ohjeldamatuks lõbutsemiseks. Liikmed kutsusid end ju boheemlasteks, ning lubasid endile privaatses metsatukas head äraolemist. Kuid on ka neid, kes kahtlustavad, et süütu boheemluse sildi all toimuvad palju õelamad asjad.

2011. aastal ilmus Infowarsi ajakirjaniku Paul Joseph Watsoni intervjuu sotsioloog Peter Phillipsiga, kes osales boheemlaste 1994. aasta suvepäevadel. Phillips ütles, et “eliitlaager oli foorum, kus väga tähtsad inimesed arutasid intiimseid asju.“

“Nad arutlevad poliitika ja äri üle pidevalt,“ ütles Phillips. See on täielikus vastuolus Boheemlaste klubi motoga: “Võrku kuduvad ämblikud siia ei tule”, mis tähedab, et sellel üritusel on äriteemadel arutlemine taunitud. “Ma tõestan täiesti vastupidist,“ ütles Phillips. “Ma kuulsin jutuajamisi, kus teemaks oli äri.“

1942. aastal sündis Bohemian Grove’is Manhattani projekt, mis viis aatompommi sünnini – fakt, mida liikmed ise uhkusega välja toovad. Ka Strateegilise kaitse algatus, mida hakati peagi hüüdma varem välja tulnud filmi järgi Tähesõdade programmiks, tuli 80-ndatel järveäärses juturingis teemaks enne, kui Ronald Regan 1983. aasta märtsis sellekohase avaliku ettepaneku tegi.

Aastal 2000 sai Alex Jones’ist esimene ajakirjanik, kes jäädvustas filmilindile rituaalse Mure tuhastamise (Cremation of Care) tseremoonia, mida hiies igal suvel etendatakse. “See oleks nagu Hollywoodi filmist, kus teismelised on metsas telkimas, tulevad üle mäe ja on tunnistajaks saatanlikule ohverdamisele.“

Selles artiklis ütleb Watson: “Bohemian Grove on ilmselt kõige salajasem koht, kus maailma- ja ka kodune poliitika kokku mängitakse. See toimub kummalises keskkonnas, joovastavas kergemeelsuses, väidetavalt meesprostituutide osavõtul. Okultsed, paganlikud tseremooniad peaksid panema muretsema iga mõtleva inimese.”

Arvestades seda, et Shafferi memuaarid oli nii tugevalt tsenseeritud, võib arvata, et ka uuest romaanist saab tõeline hitt. Shaffer ei tahtnud palju ette ära öelda, kuid ta ütles intervjuus Jonesile: “Ma nägin seda saadet, mis sa Bohemian Grove’ist tegid, ning ma ei taha öelda, et see meie mõtlemist ei mõjutanud, sest see tegi seda.”

Vaata Alex Jonesi filmi globaalse eliidi okultsest mänguväljakust eestikeelsete subtiitritega:

 

Allikas: Infowars

Foto: wikipedia.org

 

Toimetas Meeli Seermaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt