4. juuni 2014 kell 22:35
Kuigi sel aastal Telegram Bilderbergi kohtumist kõrvalt vaatama minna ei saanud, tegid seda paar meie lugejat, kes lahkelt kohapealt fotosid ja videoid saatsid. Ligi 150-pealine maailma poliitika-, teaduse-, meedia- ja ärieliit koondnimega Bilderbergi grupp kohtus 29. mail kuni 1. juunil Kopenhaagenis Marriotti hotellis ning nagu viimase ajal tavaks on saanud, olid hotelli ees kohal ka meeleavaldajad ja julgemad ajakirjanikud.
Juba teist aastat järjest avaldati enne kohtumist Bilderbergi ametlikul veebilehel ka arutelu alla tulevad teemad ja osalejate nimekiri. Ometigi ei tea keegi täpselt mida ikkagi arutati (sest avalikkuse eest on sisu salastatud) ja kes seal lisaks ametlikule seltskonnale veel osales. Siiski astus meeleavaldajate sekka Hollandi Tööpartei juht Diederik Samsom kes vastas pikalt igasugustele küsimustele, öeldes, et neile anti luba rääkida sellest, millest nad ise kohtumisel rääkisid. Teiste poolt öeldut nad aga kommenteerida ei tohi.
Ametlikul kodulehel tutvustatakse kohtumisi järgmiselt: “Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120-150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte ametialast organisatsiooni.” Sel aastal on lehele lisatud ka märge, et kohtumisel ei ole soovitud tulemust, seal ei võeta vastu resolutsioone, ei peeta maha hääletamisi ega tehta poliitilisi avaldusi.
Bilderbergi kohtumiste ümber ringleb hulgaliselt (vandenõu)teooriaid, kuna kõrvalseisjaid, sh ajakirjanikke, sinna ei lubata ning laua taga räägitu jääb vaid osalejate vahele. Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004-2006 Kolmepoolse komisjoni liige.
Loe /vaata ka: Hingepeegel, Infowars
Fotod: Telegrami lugejad
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.