27. märts 2013 kell 10:52
Rootsis tekkis paras skandaal, kuna ilmnes, et uute uudissõnade nimekirjast on kustutatud sinna kantud sõna “ogooglebar”, ehk siis eestipäraselt “guugeldamatu”, vihjates märksõnadele, mida interneti otsimootoritega üles ei leia, kirjutab Delfi.
Google ei protestinud küll iseenesest sõna vastu, aga tahtis selle tähenduse piiramist, et ta ei tähistaks mitte iga asja mida ühegi otsimootoriga ei leia, vaid ainult neid asju, mida Google otsimootoriga ei leia, ehk keeraks selle sõna hoopis tema kaubamärgi reklaamiks.
Rootsi kodumaiste keelte keskus otsustas surve peale üldse sõna oma nimekirjast maha võtta. “Tahame väljendada oma pahameelt Google katsete pärast keelt kontrollida,” põhjendas sõna kustutamist keelekeskuse juht Ann Cederberg ja lisas, et nad ei saanud küll kohtusse minna, kuid ometigi saavad nad nüüd sellest juhtumist kogu maailmale rääkida.
Keelte keskuse kodulehel seisab ka järgmine seisukoht: “Kes otsustab keele üle? Meie muidugi, keele kasutajad. Meie otsustame koos, millised sõnad peaksid olema ja kuidas neid defineerida, kasutada ja kirjutada.”
Vastulauseks kommenteeris Google´i esindaja BBC-le: “Google on nagu iga teine suurkompanii, kes rutiinselt kaitseb oma kaubamärki ja meie oleme uhked, et kasutajad seostavad nime Google suurepäraste otsingutulemustega.”
Allikad: Delfi, BBC
Toimetas Mariann Joonas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.