2. august 2023 kell 15:59
Pärast Climategate’i paljastusi tundis dr Judith Curry, et peab ümber hindama oma kliimamuutuste alased põhimõtted, mille grupimõtlemise küüsi ta oli langenud, ning välja kujundama sõltumatu seisukoha. See aga ei toetanud asjakohast grupimõtlemise narratiivi. Kuigi kliimamuutuste pettuse pooldajad püüdsid teda igal võimalikul viisil vaigistada, pole see neil õnnestunud.
Dr Judith Curry, emeriitprofessor ja Georgia tehnoloogiainstituudi maa- ja atmosfääriteaduste osakonna endine juhataja, on saanud tuntuks otsekohese ütlemisega teadlasena, kes kahtleb kliimamuutuste “teaduslikus konsensuses”. Oma seisukohtade tõttu on ta akadeemiliselt pagendatud.
Climategate’i skandaal
Climategate’i skandaal sai alguse 19. novembril 2009, kui arhiivifailist, mis sisaldas kliimauuringute üksuse (CRU) liikmete vahelist kirjavahetust, saadeti internetis kõikjale koopiad. “Kui loete mõnda neist failidest – kokku 1079 meili ja 72 dokumenti –, saate aru, miks CRU (The Climatic Research Unit) kurikaelad eelistasid neid konfidentsiaalsena hoida,” kirjutas The Telegraphis James Delingpole.
Järgmisel nädalal avaldas dr Curry Climategate’i kohta kaks kirjutist: “Kliimauuringute usaldusväärsusest” ja “Avatud kiri kraadiõppuritele ja noortele teadlastele kliimauuringutega seotud valdkondades“. Neile järgnes peagi kolmas pealkirjaga “Kliimauuringute usaldusväärsus, II osa: usalduse taastamise suunas“.
2015. aastal andis dr Curry tunnistusi USA senati kaubandus-, teadus- ja transpordikomitee istungil „Andmed või dogma? Avatud uurimise edendamine arutelus inimmõju ulatuse üle Maa kliimale“.
„Enne 2009. aastat tundsin, et IPCC kliimamuutuste konsensuse toetamine on vastutustundlik. Ma nõustusin argumendiga: “Ärge usaldage seda, mida üks teadlane ütleb, usaldage seda, mida tuhandest teadlasest koosnev rahvusvaheline meeskond on öelnud pärast aastatepikkust hoolikat kaalumist.” See kõik muutus minu jaoks 2009. aasta novembris, pärast Climategate’i lekkinud e-kirju, mis illustreerisid vaskust selles valdkonnas ja isegi tagakiusamist, mida vajati konsensuse saavutamiseks, ”ütles ta.
„Jõudsin üha enam arusaamisele, et olin langenud massipsühoosi küüsi… Hakkasin iseseisvalt uurima kliimateaduse teemasid, mis olid poliitika jaoks kõige olulisemad.”
Et kuulda, mida dr Curry oma sõltumatus hinnangus järeldas, vaadake allolevat videot. Ärakirja saad lugeda SIIT.
Allikas: Youtube
Kaks aastat hiljem astus dr Judith Curry tagasi oma ametikohalt Georgia Instituudis. Aasta varem esines ta CFACTi dokumentaalfilmis “Climate Hustle“, mis räägib tema teekonnast kliimaorganisatsiooni liikmest põhimõttekindla teisitimõtlejani pärast seda, kui Climategate’i e-kirjades avaldatu jäädavalt tema seisukohti muutis.
Allikas: Rumble
Dr Curry haldab veebilehte “Climate etc“, mis pakub foorumit kliimateadlastele, akadeemikutele ja tehnilistele ekspertidele teistest valdkondadest, kodanikest teadlastele ja huvitatud avalikkusele. Ta on ka Climate Forecast Applications Networki (CFAN) president.
Allikas: expose-news.com
Tõlkis Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.