Kuidas on seotud tänased popkultuuri iidolid ja Vana-Egiptuse jumalad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2014 kell 15:48



Inimesed on iidoleid jumaldanud kogu inimajaloo vältel. Vana-Egiptuses oli polüteistlik religioon: nende kultuuris oli mitmeid jumalusi, jumalaid ja pooljumalaid, keda egiptlased austasid ja kummardasid. Iidolite kummardamine on ka tänapäeval laialt levinud, olgugi et see on Hollywoodi ja staarikultuse mõjul teise vormi võtnud. Mõnede arvates võivad jumaluse kummardamine ja popiidoli fänniks olemine olla täiesti erinevad nähtused, aga kui fännamise sotsiokultuurililist fenomeni veidi lähemalt vaadata, näeme iidsete praktikate ja tänaste staaride kummardamises põnevaid seoseid.

 

Teadlased on kulutanud iidse Egiptuse uurimiseks aastakümneid, kuid Vana-Egiptusega seostub niivõrd palju saladusi ja müsteeriumeid, et palju sellest ajast on tänastele inimestele endiselt ilmselt teadmata. Üks asi, aga mida Vana-Egiptusega alati seostatakse, on selle kultuuri tohutu kinnisidee jumalate, universumi, surmajärgse elu ja neid imesid ümbritsevate rituaalide suhtes. Kogu Vana-Egiptuse tsivilisatsioon oli üles ehitatud erinevate jumaluste, jumalate ja vaaraode kummardamisele. Paljud iidsed egiptlased uskusid, et vaaraod olid pooleldi jumalad või vähemalt ebamaise päritoluga ning seega järgnesid inimesed oma juhtidele, uskudes nende teadmistesse otsatutest elu saladustest.

 

Vana-Egiptuse jumalikud saladused

Maagia ja üleloomulikud nähtused olid Vana-Egiptuse spirituaalsuse olulised aspektid, mida oletatavalt õpetati isegi koolides. Salajased rituaalid olid Egiptuse templites tavalised ning “hümnid”, mida nende rituaalide läbiviimisel lauldi, andsid nende lausujaile oletatavasti jõu vastavalt oma soovile rakendada energiat. Üks põnevaid asjaolusid Vana-Egiptuse kohta on selle kultuuri olemuslik äärmiselt keerukas arusaamine elust ja energia ning universumi ühendatusest. Tänapäevased teooriad oletavad, et iidsetel egiptlastel oli kokkupuuteid maaväliste eluvormidega, mille käigus jagati Egiptuse juhtidele jumalikku informatsiooni. Arvatakse, et kontakt maaväliste eluvormidega ongi mõjutanud Vana-Egiptuse jumalate, üleloomuliku ja rituaalsete tseremooniate kultuse kultuuri.

Egiptlaste salajasi teadmisi hoiti väidetavalt üldise avalikkuse eest peidus. Arvatakse, et seda salajast teadmist andsid edasi kinnised ühingud nagu näiteks vabamüürlased ja illuminaadid, kes ka sajandite vältel Vana-Egiptuses loodud rituaalsed praktikad säilitasid. See selgitaks ka, miks on tänapäevalgi igal pool kasutusel niivõrd palju egiptuse sümboleid, nagu näiteks obeliskid, mis transporditi Egiptuse pühadest arheoloogilistest leiukohtadest üle kogu maailma – New Yorki, Londonisse, Pariisi ja Rooma.

Huvitav on ka püramiidi sümboli esinemine korporatsioonide logodena, Ameerika dollaril ning ka muusikavideotes, filmides ja üleüldiselt televisioonis. Popiidol Rihannal on teatavasti mitmeid Egiptuse tätoveeringuid nagu näiteks Isise tiivad ja kuninganna Nefertiti kujutis. On see vaid kokkusattumus või on ehk maailma eliidil midagi inimeste ees ikkagi varjata?

 

Popkultuuri jumalused

Tänane popiidolite jumalikustamine on kummaliselt sarnane Vana-Egiptuse jumalate kummardamisele. On teada, et Hollywood on juhtivate jõudude suureks kontrollmehhanismiks. Fakt, et meedia loob popartistidest üliinimeste kujutise, investeerides miljoneid dollareid sellesse turustatavasse kuvandisse, on pikemalt järele mõeldes rahutust tekitav. Meedia maalib kuulsustest hüpnotiseeriva kujutluse – meelitades nooruslikkuse kaudu rikkuste ja meelelahutuse juurde üha enam fänne. Kui aga popkultuuri teise pilguga vaadata, näeme, et kuulsustest vaimustatud fännid on kaasaja iidoleid jumalikustavad jüngrid.

Fännid kogunevad templeid või tseremoniaalseid kohti meenutavates kontsertsaalides. Popartistide lugusid kaasa lauldes ja vaadates neid artiste võimsaid rituaalseid etendusi läbi viimas, osalevad fännid nende popartistide jumalikustamises. Samal ajal pommitatakse fänne rohkemate sümbolitega, kui nad sellest ise teadlikudki on. Tänase päeva kontsert võib olla Vana-Egiptuse tseremooniate reinkarnatsioon. Vahe seisneb ainult sellest, et praegusel ajal nimetatakse seda “meelelahutuseks”.

Kas popiidolite kultuur on ajupesu allikaks? Näib, et peavoolu kunst tähendab tänasel päeval suurt, säravat ja kallist show’d ning looming ja selle jagamine on jäänud tagaplaanile.  On ju teada, et iidolid luuakse tööstuse poolt, kes juurdepääsuga piiramatutele rahavarudele ja ressurssidele loovad need turustatavad “tooted”. Tuleks aga arvestada võimalusega, et suurkorporatsioonid loovad muusikat ja teisi meedia vorme selleks, et inimestega manipuleerida ja veelgi enam, viia inimeste tähelepanu kõrvale tõeliselt elult meie ümber.

 

Allikad: Collective Evolution, Humanity Wins-Illuminati Lose

Foto: unassimilatedresearchgroup.blogspot.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt