Täpselt kuus aastat tagasi 1.-13. augustil 2012 ilmus internetti Hando Tõnumaa poolt koostatud 13-osaline dokfilm, mille keskseks teemaks on 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakute vandenõu. Kokku üle 10 tunni eestikeelset vastuolulist materjali maailmas toimuvast sai koondnimeks “Ulmefilm“. “Kõik 13 osa laadisime 24-tunniste vahedega üles aadressile www.ulmefilm.ee ning lõime ka samanimelise Facebooki lehe, kust seda filmi promoma hakkasime,” meenutab Tõnumaa. Teeme siinkohal tagasivaate sünnipäevalapse senisele tegusale elule.
Juba augusti jooksul kogunes “Ulmefilmile” mitu tuhat fänni ning veel kümneid kordi rohkem filmivaatamisi. 2012. aasta lõpuks oli kõiki 13 osa kokku vaadatud ligi pool miljonit korda, mis tegi “Ulmefilmist“ enim vaadatud kodumaise filmi Eestis. Tänu “Ulmefilmi“ populaarsusele sündis 2013. aasta alguses ka alternatiivuudiste portaal Telegram.ee.
Filmis pöördub Hando Tõnumaa avalikult president Ilvese poole ja palub tal valedetektori all vastata küsimusele “Kas 9/11 oli sisetöö?“.
Kronoloogia:
2012
1.-13. august ilmus “Ulmefilm”, mida koostati suuremate ja väiksemate vahedega kaks aastat.
augusti kolmandal nädalal saadeti info “Ulmefilmi” kohta ka u 370-le riigitöötajale, sh said e-kirja presidendi kantselei töötajad, valitsus, riigikogu, ministeeriumide juhtkonnad (ja pressiteenistused), saadikud Euroopa parlamendis ja esindajad Euroopa Komisjonis, EV diplomaadid ÜRO-s, riigikohtu juhtivtöötajad ja õiguskantsler (uudis sellest jõudis ka peavoolumeediasse). Teatele vastas ainult üks anonüümseks jääda soovinud ministeeriumitöötaja, kes ütles, et neil on keelatud filmi kommenteerida.
oktoobris oli Ingrid Peegi saate “Hallo, Kosmos!“ külaliseks Hando Tõnumaa ja teemaks “Ulmefilm“ ning 9/11 terrorirünnakute vandenõu.
detsembris hakati välja andma Ulmefilmi auhinda nendele inimestele, firmadele ja organisatsioonidele, kes on andnud panuse inimeste äratamiseks. Esimese auhinna pälvis president Toomas Hendrik Ilves.
2013
29. jaanuaril sündis “Ulmefilmi” järeltulija Telegam.ee, mis saab loetud nädalatega üle 10 000 fänni Facebookis (tänaseks üle 65 000).
veebruaris sai Ulmefilmi auhinna raadioajakirjanik Ingrid Peek.
märtsis toimus intervjuu europarlamendi liikme Vilja Savisaar-Toomastiga Brüsselis, teemaks maailm ja “Ulmefilm“. Vilja ütles, et pole “Ulmefilmi“ näinud ning 9/11 terrorirünnakute vandenõud ei usu. Lubas vaadata filmi ära ning kindlasti ka kommenteerida seda, kuid järgnevatele e-mailidele Telegram temalt enam vastust ei saanud.
mais saab Ulmefilmi auhinna Inglise kirjanik David Icke.
juunis ütleb EKRE värske juht Mart Helme Telegramile, et ta ei oleks põrmugi imestunud, kui tuleks välja, et 9/11 oli sisetöö. (PS. Huvitav, miks siis EKRE nii sõjakas on, kui paljude sõdade ettekäändeks on 9/11?)
juulis kahtleb 9/11 ametlikus teoorias Eesti Ekspressi veergudel Hans H. Luik.
septembris teeb Telegramist loo ETV saade “Pealtnägija“, intervjuu käigus peatoimetaja Mariann Joonasega tuli jutuks ka “Ulmefilm”, ent see lõik jäeti saates välja.
2014
mais rääkis alternatiivseid uudiseid kajastava portaali Vanglaplaneet juht Peeter Proos intervjuus Telegramile pikemalt ka 9/11 ametliku teooria vasturääkivustest. Proos on teinud ka filmi “Eesti uus kord” kohalikust 9/11-st ehk Pronksiöö vandenõust.
Endine õiguskantsler Allar Jõks ütles ühele loengule järgnenud küsimustevoorus Hando Tõnumaale, et tema pole “Ulmefilmist“ isegi kuulnud mitte ning 9/11 rünnakutest ei oska ta midagi arvata.
2015
veebruaris ütles poliitik ja kirjanik Juku-Kalle Raid, et tema ka ei usu 9/11 ametlikku versiooni kuid põhimõtteliselt kiidab vandenõu heaks ehk ei ole sealt alganud sõdade vastu: “Kui me tahame oma lääne veendumused, elatustaseme ja sõnavabaduse säilitada, siis tegelikult võib-olla pole see sõda nii väga vale.” “Ulmefilmi” ta tol hetkel veel näinud polnud.
märtsis toimus Intervjuu riigikogu esimehe Ene Ergmaga, teemaks maailm ja “Ulmefilm“. Ergma ütles sarnaselt Vilja Savisaare-Toomastile, et tema pole “Ulmefilmi“ näinud ning mingit vandenõud tema ei usu. Samuti lubas ka Ergma filmi vaadata ning seda kommenteerida, kuid ka temalt me enam tagasisidet ei saanud.
2016
Kaitseliitlane Henry Tombak ütles, et 9/11 oli sisetöö.
2017
Ärimees Urmas Sõõrumaa ütles intervjuus Telegramile, et on mõnda osa “Ulmefilmist” isegi näinud ning andis mõista, et tema ei usu 9/11 ametlikku versiooni.
“Ulmefilmi” ja Telegrami ellukutsujad Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas osalesid Tallinna TV “Ajurünnakus“, kus vastamisi peavoolumeedia esindajatega tuli juttu ka “Ulmefilmist”.
Kes siis ikkagi veel 9/11 ametlikus teoorias kahtlevad?
Lisaks sadadele tuhandetele (võib-olla ka miljonitele) inimestele maailmas? Eks ikka ka avaliku elu tegelased, poliitikud, sõjaväelased, lennukipiloodid jne. Ja muidugi ka 3000 elukutselist arhitekti ja inseneri, kes kinnitavad, et 9/11 ametlik versioon on augulisem kui šveitsi juust ja vastuolus füüsikaseadustega. Need hooned ei saanuks mitte kuidagi kokku variseda ilma lõhkelaengute abita, leiab ühendus ja ütleb, et nad saavad ka seda tõestada.
“Ma loodan, et 13 aastat on piisavalt pikk aeg, et meie ühiskonnana suudaksime selge pilgu ja kaine mõistusega hakata analüüsima, mis tegelikult 11. septembril juhtus,” ütles juba 2014. aastal organisatsiooni Architects And Engineers For 9/11 Truth (Arhitektid ja Insenerid 9/11 Tõe Nimel) rajaja ning Ameerika arhitektide instituudi liige Richard Cage ja nentis, et inimesi takistab tõde nägemast kognitiivne dissonants, mis takistab inimestel taas läbielamast seda õudust ja valu, mida me kõik 11. septembril kogesime.
Kui ametlikult selguks, et 9/11 oli sisetöö, siis see seaks küsimärgi alla: terrorismivastane sõja, mida tänaseni 9/11-ga õigustatakse; kogu maailma geopoliitika; kõik valitsused ja kõik sõjaväed, sh ka Eesti kohustusliku sõjaväe, kaitseministeeriumi, presidendi jne tegevuse/tegevusetuse; peavoolumeedia sõltumatuse, haridussüsteemi (füüsika seadused, ajalugu jne) ja nii edasi.
Küsimus Telegrami lugejale: Kas sinu arvates on käes aeg algatada esimene avalik rahvusvaheline uurimine 11. septembri terrorirünnaku juhtumile?
NB!Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.