2. aprill 2014 kell 11:49
Alates 1954. aastast on peetud iga-aastast Bilderbergi kohtumist, mis on oma olemuselt ülisalajane konverents, kus osaleb vaid maailma eliit. Kohtumise asupaika ei pääse keegi peale osalejate, teenindajate ja turvateenistuse ning üldiselt arvatakse, et sealsete suletud uste taga lepitakse kokku maailma kõigis tulevastes suuremates poliitilistes otsustes ning sammudes. Tänavune konverents on juba 62. ning see toimub Taanis maikuu lõpus.
Bilderbergil osaleb tavaliselt 120–150 isikut, kelle hulgas on kuninglike perekondade liikmeid (näiteks Hollandi endine kuninganna Beatrix), tipp-poliitikuid (näiteks Briti peaminister David Cameron), suurkorporatsioonide omanikke, suurtööstureid; panganduse, tehnoloogia ja hariduse vallas tegutsevaid mainekaid isikuid.
Kuigi ametlikult üritatakse Bilderbergi kohtumisi näidata kui konverentse, mille eesmärk on edendada dialoogi Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel, on ajalugu näidanud mitmeid juhtumeid, kus selle kohtumisega on mõjutatud maailma sündmuste käiku. Olgu siinkohal nimetatud näiteks euro loomine, Iraagi sõja edasilükkamine, USA 2006. aasta majandusbuumi toetamine ning hävitamine, 2008. aastal majanduslikule ebastabiilsusele sobilike tingimuste loomine ja erinevate riikide peaministrite ja presidentide “ettevalimine”.
Vaatamata ametlikule konverentsi kuvandile on selge, et Bilderbergi kohtumistel jõutakse mitmete salajaste kokkulepeteni, mida osalejad järgima peavad. Eelkõige just toimuva kiivalt saladuses hoidmine tekitab aga rahvas rahulolematust ja süüdistusi kohtumiste ebaseaduslikkuses, kuid sellest hoolimata tundub, et Bilderbergi kohtumised jätkuvad vanas vaimus.
Viimastel aastatel on Bilderbergi kohtumiste vastu korraldatud meeleavaldusi ja alternatiivmeedia hoiab silma peal infokildudel, mida on kohtumistest lekitatud. Inimeste suurenenud teadlikkus võib neid salakohtumisi peatselt ka mõjutama hakata, seni aga jääb laiemal avalikkusel üle vaid spekuleerida, milliste otsusteni tänavu jõutakse, ainest tähtsateks otsusteks pakub maailmapoliitika küllaga.
Allikad: Bilderberg Meetings, Infowars
Foto: arhiiv
Toimetas Marlen Laanep
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.