27. august 2013 kell 18:20
25. juulil andis USA raadiosaatele “Radio 3Fourteen“ intervjuu terviseteadlane ja taimeravi spetsialist Curtis Duncan, kes kasutab oma töös ka emotsionaalse vabaduse tehnikat (emotional freedom technique – ETF ), neurolingvistilist teraapiat, nõelravi, energiaväljadel põhinevat meditsiini ja mõtteväljaravi (thought field therapy – TFT ).
Mis on inimese endokriinsüsteemi funktsioon?
Endokriinsüsteemi funktsioon on eritada hormoone – aineid, mis mõjutavad keha kasvamist ja toimimist. Endokriinsüsteem koosneb näärmetest meie kehas, mis toodavad erinevaid hormoone: nendeks on ajuripats, kilpnääre, kõhunääre, maks, lümfisõlmed, munasarjad, munandid jpt. Hormoonid on kui signaalid rakkudele, mis ütlevad neile, mida teha.
Seedetraktis olev hormoon greliin stimuleerib meie keha, et tunneksime nälga ja testosteroon mõjutab mehe sugutungi ning sperma tootmist. Kui me tunneme end väsinuna, siis seda põhjustab käbinäärmes toodetav melatoniin. Samuti, süües süsivesikuid, eritab kõhunääre insuliini, mis ütleb rakkudele, et nad seoks endaga glükoosi, sest vastasel juhul on suhkrutase veres liiga kõrge ja tekib diabeet. Diabeet tekitab südamehaigusi ja tänapäeva ühiskonnas on see paraku üldlevinud häire.
Kuidas mõjutavad meie organismi nisu ja õlu, mis sisaldavad östrogeeni?
Esiteks, teravilja pritsitakse pestitsiididega, mis on inimorganismile östrogeense mõjuga ja need häirivad endokriinsüsteemi talitlust. Paraku muutub ka orgaaniline teravili glükoosiks ja keha eritab selle jaoks insuliini, mis vähendab meestel testosterooni taset ja suurendab östrogeeni tootmist.
Naistel soodustab liigne östrogeen rinnavähi tekkeriski suurenemist ja polütsüstiliste munasarjade sündroomi haigestumist, millele on iseloomulikud krooniline anovulatsioon (ovulatsioonide puudus) ja viljatus, karvakasvu laienemine, kehakaalutõus ja polütsüstilised munasarjad. Meestel stimuleerib see rindade kasvu ja kõhu suurenemist, osal juhtudel diagnoositakse rinnavähk. Lisaks vähenevad testosterooni blokeerudes lihaskasv ja libiido ning võib tekkida eesnäärme- ja munandivähk.
Millised on need kemikaalid, mis meie hormonaalsüsteemi mõjutavad?
Bisfenool A (BPA) on üks levinumaid kemikaale, millega me iga päev kokku puutume. Seda kasutatakse polükarbonaatplasti ja epoksüvaigu valmistamisel. Nendest materjalidest tehakse prille, laserplaate, epoksiidvoodriga metallist toidupurke, plastmahuteid, söögiriistu ja isegi lutipudeleid. Pestitsiid nimega atrasiin on üks levinumaid põllumajanduspestitsiide USA-s. Seda kasutatakse enne ja pärast maisi, sorgo ja suhkruroo istutamist, et tõkestada umbrohu kasvamast. Atrasiin põhjustab põhjavee reostust ja satub tihti inimese joogivette. Hinnanguliselt tarbis 7 miljonit inimest aastail 1998–2003 atrasiini joogiveega, mis suurendas naistel raseduse katkemise riski ja meestel viljakuse langemist; haigestumist rinna- ja eesnäärmevähki ning lastel madalat sünnikaalu.
Praegu uuritakse põhjalikult kemikaali triklosaan, mida on lisatud tarbekaupadele, et vähendada või vältida bakteriaalseid nakkusi. Seda võib leida riiete, kööginõude, mööbli, mänguasjade, antibakteriaalsete seepide, kehageelide, hambapastade ja kosmeetika koostisest. Samuti kuuluvad hormonaalsüsteemi mõjutavate ainete hulka parabeenid ja pestitsiid DDT, mille põhikomponent on vähki tekitav diklorodifenüültrikloroetaan.
Kuidas need kemikaalid mõjutavad lapse arengut emaüsas?
Peale sünnidefektide põhjustamise võivad östrogeenid mõjutada ka lapse seksuaalset orientatsiooni. California ülikooli hinnangul mõjub vees olev pestitsiid atrasiin laastavalt isastele konnadele, muutes 75% neist viljatuks ja üks kümnest muudab sugu. Atrasiiniga kokkupuute tagajärjel paaritub sugu muutnud konn, kes on geneetiliselt isane, teise isase konnaga ja nende järeltulijad on kõik isased – see aga mõjub konnade populatsioonile laastavalt. Me peame teadma, millega riskime, ka inimeste puhul, sest nendel kemikaalidel on sugu mõjutav toime, mis paneb mehi tegutsema ja käituma nagu naised.
Kuidas maailma kontrolliv eliit lõikab kasu viljatutest meestest?
Eesmärgiks on populatsiooni kasvu pidurdamine ja seda saab teha kahel moel: suurendada surmajuhtumite arvu või vähendada sündimust. Modifitseeritud toit ja kemikaalid steriliseerivad inimesi mitmeid põlvkondi ja muudab lõpuks inimest ennast geneetiliselt. Ainult 20% tänapäeva meestest toodab viljakat spermat ja mitmed spermapangad on nüüdseks suletud. Meeste feminiseerimine on osa sotsiaalsest insenerlusest – peale populatsiooni pidurdamist lõhestab see ka ühiskonda, mis omakorda muudab meid hõlpsamini kontrollitavaks.
Kuula saadet siit.
Loe lisaks: Curtis Duncani kodulehekülg.
Fotod: 2.bp.blogspot.com, kedaiobatcocc.files.wordpress.com, images.sciencedaily.com, resources2.news.com.au, Wakeup World
Toimetas Laur Raudsoo
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.