25. mai 2022 kell 15:34
Eile algas 75. Maailma Terviseassamblee (WHA), millel, nagu on korduvalt teatatud, tuleks USA palvel ja EL-i toetusel jõustada rida riikide siseseid tervishoiueeskirju. Plaan on õõnestada riiklikku suveräänsust ja luua täielikku kontrolli omav WHO maailma tervishoiuvalitsusena. Ajakirjanik James Roguski teatab, et rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatustele vastu seisnud inimeste tohutu vastureaktsioon üle maailma on viinud selleni, et 13-st rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatusest 12 ettepanekut on Ühendkuningriigi töörühm välja jäetnud – kas sellest nakatusid ka teised riigid? Kavandatavate muudatustega saab tutvuda siin.
Ainus järelejäänud muudatus, mida 75. Maailma Terviseassamblee võib ajakirjaniku arvates kaaluda, on järgmine:
Selle eesmärk on lühendada riiklike seaduste aktsepteerimise ja muudetud rahvusvaheliste tervishoiueeskirjadega kohandamise ajavahemikku 18 kuult kuuele kuule, nagu on sätestatud artiklis 61.
Nii et küsimus on selles, mis siis õieti juhtus. Protsess on absoluutselt läbipaistmatu. WHA75 konverentsi valmistas ette WHO tervisehädaolukordadeks valmisoleku ja reageerimise tugevdamise töörühm (WGPR). Selle grupi tegemistega saab tutvuda siin.
Veebilehel on palju dokumente, kuid – selle artikli kirjutamise seisuga – pole midagi lisatud alates 4.–6. mai 2022 raportist. Nii avaldati teave töörühma esimese üheksa koosoleku kohta. Avaldatud on kokku 9 protokolli, kuid kahjuks on puudu 10. istungi protokoll, mis võiks olla väga huvitav.
WGPR-ile tehti ülesandeks viia muudatused läbi protsessiga, mis valmistaks need ette esitamiseks Maailma Terviseassambleele.
Roguski kirjutab, et on teadlik 17. mail 2022 Ühendkuningriigis esitatud taotlusest teha mainitud dokumendile juriidiline analüüs, mis lükati tagasi. Selle tulemusena esitas dr Zac Cox World Doctors Alliance´ist 20. mail 2022 apellatsiooni (vaata lähemalt sellest videost). Tervishoiuministeeriumi õigusosakonna sama päeva õhtul saadetud vastuses väideti, et apellatsioonkaebus oli põhjendamatu, kuna 13 muudatusettepanekust ei võetud 12 arvesse, kuna töörühm “ei jõudnud konsensusele”.
Roguski kahtlustab nüüd, et osa WGPR-i liikmeid võisid UK eeskujul muudatusettepanekuid lugeda, neist aru saada ja need tagasi lükata. Võib-olla on Brasiilia, mõned Aafrika riigid või teised “huvirühmad” muudatusi lugenud ja aru saanud, mis tegelikult toimub.
75. Maailma Terviseassamblee algas Genfis 22. mail ja lõpeb 28. mail 2022. Arutelu teemal “Rahvusvaheliste tervise-eeskirjade tugevdamine” oli kavas eile, 24. mail 2022. Assambleel osales 22.-24. maini ka tervise- ja tööminister Tanel Kiik.
Kogunemist sai eile jälgida ka otseülekandes WHO kodulehel. Järelevaatamise võimalust paraku täna enam ei pakuta. Terviseassamblee on WHO kõrgeim otsuseid tegev organ ja selles osalevad delegatsioonid üle kogu maailma. Tänavuse Maailma Terviseassamblee teema on “Tervis rahu, rahu tervise nimel”.
Loodame, et ajakirjanik Roguski kahtlused osutuvad tõeks. Igatahes annab World Doctors Alliance´i väike võit lootust ka teistele koroonapettust paljastavatele erialaliitudele ja kodanikuühendustele.
Allikad: James Roguski veeb, wochenblick.at, dr Vernon Colemani veeb, lingid artikli sees.
Toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.