WEF jättis pankrotistunud Sri “rikkaks aastaks 2025” Lanka räästa alla?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. juuli 2022 kell 20:39



Fotokollaaž: weforum.org + GODL-India / Wikimedia Commons + Canva.com

Majandussurutise vilju maitsevad ka globalistid ja nende ülemaailmsed agendid. Lubades inimestele külluslikku tulevikku, näib Maailma Majandusfoorum (WEF, World Economic Forum) olevat aastaid töötanud hoopis majanduse kokkuvarisemise nimel, nimetades seda Suureks Lähtestamiseks (The Great Reset). Paljud rahvad (kuid mitte eestlased) astuvad inflatsiooni ja teiste majandusprobleemide tõttu tänavatele. Ametlikult pankroti välja kuulutanud Sri Lankal jõudis olukord nii kaugele, et valitsus kihutati märgade kaltsude (ja tõrvikutega) oma “troonidelt” minema. WEF aga oma kunagisele “postripoisile” Sri Lankale katust pakkuma ei kipu.

 

Täielik ülesehitamine globalistide abiga

Äsja tagandatud Sri Lankapeaminister Ranil Wickremesinghe lubas WEF-i ajaveebis 2018. aastal, et tema valitsus teeb riigi aastaks 2025 “rikkaks”. Ta põhjendas seda “strateegiliste kaubanduspartnerluste” laienemisega Aasiasse. See oli osa tema programmist Vision 2025, mida tutvustas 2017. aastal ka Maailmapanga veebisaidil. Nad toetusid suuresti “avaliku ja erasektori partnerlusele”, ehitasid täielikult ümber tööõiguse ja sotsiaalsüsteemi ning alustasid maareformi. Mängu toodi ka digitaliseerimine. Kodanikele lubati heaolust osa saada.

Pardal olid kõik tavalised kahtlusalused. Näiteks Wickremesinghe korraldas 2016. aastal “Sri Lanka majandusfoorumi”, mille peateemaks oli: kuidas juhtida Sri Lankat säästva ja kaasava arengu poole. Üritust toetas maailma juhtiv võrgustik, nt USA miljardär George Soros, kes astus üles ka esinejana. Teised tolleaegsed võtmeisikud: majandusteadlased Joseph E. Stiglitz ja Ricardo Hausmann. Esimene kirjutas kunagi raamatu pealkirjaga “Globaliseerumise võimalused”. Teine istus omakorda Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) arengukomitees.

 

Projekti ebaõnnestumisel WEF & sõbrad loobusid Sri Lankast

Aasia saareriigist pidi saama “uue maailma” ülesehitamise katselabor – ja see visioon kukkus pauguga läbi. Sest riigi majandus jäi võltsfassaadi taga ebastabiilseks. Ülemaailmsed koroonarežiimid ja viimatine tooraine-ja toidukriis olid riigile liiast. Toitu hakkas nappima, elukallidus tõusis inflatsiooni kasvades hüppeliselt. Järgnesid kütusepuudus ja elektrikatkestused. Inimesed, kes ei saanud enam normaalselt elada, tulid tänavatele protestima. Aga kuna projekt ei saanud ebaõnnestuda, reageeris riik esmalt karmilt.

President Gotabaya Rajapaksa kuulutas välja riikliku hädaolukorra. Politseile ja sõjaväele anti protestide mahasurumiseks rohkem volitusi. Vahepeal kõneles riigipea videolingi kaudu WEF-i tippkohtumisel mais Davosis. Ta anus: “Me vajame oma sõprade toetust rahvusvahelisest kogukonnast! Puudu on hädavajalikest ravimitest, toidust ja kütusest..”.

Kuid endised “sõbrad” ja The Great Reseti arhitekt Klaus Schwab käsitlesid Sri Lanka teemat nagu kuuma kartulit. Nagu poleks minevikus midagi olnudki.

Kusjuures WEF-i saidilt oli pankroti ilmnedes mitu päeva maas alguses mainitud 2018. aasta artikkel, milles Sri Lanka peaminister Ranil Wickremesinghe lubas oma riigis heaolu luua.

Fotod: ekraanikuvad

 

Rahvas aga globalistide mänge enam ei jälginud ning jätkas protesti, mille tulemusena laupäeval loobusid Rajapaksa ja Wickremesinghe troonist.

 

 

Mitte ainult Soros: Gatesi dollareid režiimile

Aastaid pidi rahvas taluma vendade Gotabaya ja Mahinda Rajapaksa ning Wickremesinghe pillavat valitsemisstiili. Võimulolijaid süüdistati korruptsioonis ja halvas juhtimises, kusjuures mehed vahetasid omavahel ameteid oma suva järgi. Kuid globalistide jaoks oli riiki investeerimine kulda väärt, see kehtib ka it-guru ja WHO rahastaja Bill Gatesi kohta.

Näiteks 2014. aastal andis tegusa investori sihtasutus riigile miljoneid maksva preemia – digiteerimispüüdluste eest. Gates kirjeldas isegi tolleaegset presidenti Mahinda Rajapaksat kui “juhti, kellelt eeskuju võtta”.

Nüüd jääbki üle vaid küsida – kas rahva mäss oli plaani viga või plaani osa?

 

Allikad: Wochenblick, Republic World Youtube, WEF, lingid artikli sees

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt