WEF soovib “vihakõne” ja “väärinfo” tsenseerimiseks inimest ja tehisintellekti ühendada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. august 2022 kell 8:54



Kuigi keegi ei ole seda neilt palunud, propageerib Maailma Majandusfoorum (WEF) inim- ja tehisintellekti süsteemide ühendamist, et tsenseerida “vihakõnet” ja “valeinfot” veebis, enne kui seda üldse postitada lubatakse, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

Ametlikul WEF-i veebisaidil avaldatud artiklis hoiatatakse kurjakuulutavalt “internetiohtude tumeda maailma” eest. Kuid globalistlikul organisatsioonil ja selle juhil Klaus Schwabil on lahendus olemas.

Nad soovivad ühendada inimeste poolse tsensuuri ja tehisintellekti masinõppe algoritmide “parimad” aspektid ning kasutada neid selleks, et eriarvamused oleksid musta nimekirja kantud ja inimeste tunded ei saaks kahjustada.

“Kombineerides unikaalselt innovaatilise tehnoloogia, platvormivälise luureandmete kogumise ja teemaspetsialistide võimekuse, kes mõistavad, kuidas ohu tekitajad tegutsevad, võib Interneti-kuritarvitamise mastaapne tuvastamine jõuda peaaegu täiusliku täpsuseni,” seisab artiklis.

Artikli lõpus pakutakse välja “uus raamistik: selle asemel, et loota tehisintellektile, kes tuvastaks äärmuslikud juhtumid ja inimesed need üle vaataks, on hoopis olulisem luure-põhine lähenemine.”

“Tuues õppeprogrammidesse sisse inimestest järelevaatajad, mitmekeelsuse, platvormivälise intelligentsuse, suudab tehisintellekt uued ja nüansirikkad, uudsed solvangud tuvastada enne kui need peavoolu platvormidele jõuavad.”

“Täiendades seda nutikat automaattuvastust inimteadmistega, vaadates läbi äärmuslikud juhtumid ning tuvastades valepositiivsed ja negatiivsed tulemused ning seejärel sisestades need tulemused tagasi treeningukomplektidesse, võimaldab meil luua tehisintellekti, millesse on sisse ehitatud inimese intelligentsus,” kirjutatakse artiklis.

Teisisõnu, teie sõnavabadust tsenseeritakse tõenäoliselt enne, kui jõuate selle üldse sotsiaalmeedia lehele postitada. Seda võib nimetada “ennetavaks tsensuuriks”.

Või nagu MMF selle kohta ütleb: “Usalduse ja ohutuse meeskondadel on võimalik internetis kahjulik teave enne kasutajateni jõudmist peatada.”

Kahtlemata on sellise “valeinformatsiooni” keskne osa MMF-i enda tegevuse kritiseerimine, arvestades, et organisatsioon on kurikuulus oma kriitikute Twitteris blokeerimise poolest.

 

Allikas: Vanglaplaneet

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet.ee

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt