Droonid jõuavad lahinguväljalt kaubandusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2013 kell 12:32



Austraalias kavatseb Sydney ülikoolist välja kasvanud ettevõte Flirtey käivitada kommertsteenuse, milles pisike helikopter viib mõni minut pärast tellimuse esitamist kliendi juurde tellitud raamatu või muu pisikauba. Kauba saatmise staatust saab jälgida nutitelefoni ekraanil, kus on näha drooni lendamise marsruut ja hetke asukoht, kirjutas ERR.

 

Tänapäeva tehnika areng pakub ootamatuid võimalusi. Näiteks, kes oleks arvanud, et sõjalise luure jaoks leiutatud mehitamata miniatuursed luurelennukid ehk droonid võiksid kaupmeestele appi tulla? Kujutage ette stsenaariumit, et istute pargipingil ja teil tuleb isu pitsa järele. Flirtey ärikontseptsioon võimaldab teil sooritada tellimus oma nutitelefoniga mis tahes kohast ja kaupmees paneb  kohe teie poole teele vajaliku laadungiga drooni, mis jõuab kohale umbes viie minutiga. Võimalik, et vajadusel saab sihtmärki jooksvalt muuta, kui peaks näiteks ootamatult sadama hakkama. Droon lendab kohale ja langetab paki tellitud kaubaga nööri otsas kliendini, kirjutab Kristjan Port ERR-is.

Flirtey ühe asutaja Ahmed Haideri sõnul soovivad nad välja töötada kiirema, odavama ja keskkonnasõbralikuma pakiedastamise teenuse kui senised. Üks julge ettevõtmise suurematest väljakutsetest on teadagi see, et droonid seostuvad inimeste jaoks praegu eelkõige sõja ja turvaohuga. Samas on paljud suured uuendused sõjaväelise taustaga, näiteks internet, SMS, GPS või satelliidid ja inimesed on need hästi omaks võtnud, arvab Haider, öeldes, et andmete kogumise osas kasutavad nad vaid seda infot, mida on vaja paki kohaletoimetamiseks.

Toote turuletoomist katsetatakse alguses õpikutega: Haider leiab, et üliõpilased kui progressiivse ellusuhtumisega sihtgrupp on parim uudse toote katsetamiseks. Peale raamatute saavad droonid kohale toimetada ka meditsiinitarbeid, riideid, jalanõusid, kiirtoitu jm pisikaupa, mida praegu tellitakse e-kaubanduse kaudu.

Sellise näiliselt lihtsa teenuse taga on siiski keeruline arendustöö, sest droon peab suutma orienteeruda nagu tiibrakett, oskama põigata kõrvale ootamatutest takistustest, haldama tehnilisi kriise jne. Nüüd jääb vaid oodata, millal muutub tavapäraseks pilt kaubanduskeskuse katuselt sadadesse kodudesse piima ja leiba tarnivatest õhtustest drooniparvedest.

Vaata videot:

 

Allikad: ERR, TechCrunch

Foto: au.finance.yahoo.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt