Elon Musk AI tulekust: kellelgi meist ei ole tulevikus enam tööd

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2024 kell 12:30



Foto: ekraanikuva

“Tõenäoliselt pole kellelgi meist enam tulevikus tööd,” kommenteeris Elon Musk tehisintellekti (AI) tulekut Pariisis VivaTech 2024 tehnoloogiakonverentsil. Veebikaamera kaudu osalev Musk kirjeldas tulevikku, kus töökohad oleksid valikulised, vahendab uudistekanal CNN. “Kui soovite teha tööd, mis on natuke nagu hobi, saate seda tööd teha,” ütles Musk. “Kuid muidu pakuvad AI ja robotid kõiki soovitud kaupu ja teenuseid,” ütleb Musk, et tehisintellekt võtab üle kõik meie töökohad ja see pole tema hinnangul tingimata halb asi.

 

Selle stsenaariumi toimimiseks peab olema “üldine kõrge sissetulek”, mida ei tohi segi ajada universaalse põhisissetulekuga. Musk ei öelnud, kuidas see kõik täpselt välja võiks näha. Universaalse põhisissetuleku korral annaks valitsus kõigile teatud summa raha, olenemata sellest, kui palju nad teenivad. Muski sõnul ei oleks siis kaupade ega teenuste puudust.

 

Mure selle pärast, kuidas tehisintellekt töökohti muudab

Tehisintellekti võimalused on viimastel aastatel järsult suurenenud, nii kiiresti, et reguleerivad asutused, ettevõtted ja tarbijad mõtlevad ikka veel, kuidas tehnoloogiat vastutustundlikult kasutada. Samuti kasvab jätkuvalt mure selle pärast, kuidas erinevad tööstusharud ja töökohad muutuvad, kui tehisintellekt turul levib.

Jaanuaris leidsid MITi arvutiteaduse ja tehisintellekti labori teadlased, et tehisintellekt võeti töökohtadel kasutusele palju aeglasemalt, kui mõned olid oodanud ja kartnud. Aruandes märgitakse ka, et enamiku varem tehisintellektile haavatavateks töökohtade automatiseerimine ei ole olnud praegu tööandjatele majanduslikult kasulik.

 

Paljusid elukutseid ei saa AI-ga asendada

Samuti on suur osa eksperte arvamusel, et paljusid kõrget emotsionaalset intelligentsust ja inimestevahelise suhtlemise taset nõudvaid töid ei saa asendada, näiteks vaimse tervise spetsialistid, loomingulised spetsialistid ja õpetajad.

Musk on avalikult väljendanud oma muret tehisintellekti pärast. Konverentsil peetud kõnes nimetas ta tehnoloogiat oma suurimaks hirmuks. Ta nimetas Ian Banksi Kultuuri-sarja, mis on utoopiline, väljamõeldud pilk arenenud tehnoloogiast ühiskonnas, kui kõige realistlikumat ja “parimat visiooni tuleviku tehisintellektist”.

Musk seadis aga kahtluse alla, kas inimesed tunnevad end töötuna tulevikus emotsionaalselt rahulolevatena. “Küsimus on tõesti tähenduses: kui arvuti ja robotid saavad kõike paremini teha kui sina, kas teie elul on mõtet?” “Ma arvan, et inimesed võivad selles siiski rolli mängida, andes tehisintellektile tähenduse,” lisas ta.

 

Allikas: morgenpost.de

 

Tõlkis Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt