29. oktoober 2013 kell 15:45
Emotsionaalsest intelligentsusest (tundetaip) räägitakse pea alati positiivses võtmes – kõrge empaatiavõime ning enda ja teiste tundmuste mõistmine aitab nii inimest ennast kui ka aitab kaasa sotsiaalsele sidususele. Uue uuringu järgi on ka aga sellel võimel oma tume pool.
Kyoto ülikooli teadlaste sõnul pole emotsionaalne intelligentsus ise ei positiivne ega negatiivne, kuid see aitab kaasa inimestevahelisele suhetele, mis aitavad ühtlasi oma eesmärke saavutada. See aga tähendab, et kõrget tundetaibu taset saab kasutada ka teiste inimestega manipuleerimiseks.
Uuringu käigus mõõdeti kolledžiõpilaste emotsionaalset intelligentsust ning seejärel viidi läbi erinevaid eksperimente. “Uuringu tulemused kinnitasid viimase aja kahtlusi, et emotsionaalselt intelligentsemad inimesed suudavad reguleerida emotsioone, et saavutada pigem omi eesmärke kui üldist kasu,” märgitakse uuringus.
Eelnevad teadustööd pole emotsionaalset intelligentsust uurides jälginud seda, kuidas kõrge tundetaibu tasemega inimesed teistega suheldes käituvad, kui neil on endal mõni eesmärk, mida nad saavutada tahavad. Niisiis oli tegemist esimese laboratoorse ja empiirilise uuringuga, mis tõestab, et tundetaiplikud inimesed kasutavad oma annet ka manipuleerimiseks.
Uuring ajakirjas PLOS ONE.
Allikas: Huffington Post
Foto: ebony.com
Toimetas Maarja Aljas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.