9. veebruar 2014 kell 19:21
Isiklike monitoride tehnoloogia algusest alates on ekraanid läinud aina väiksemaks ja liikunud silmadele üha lähemale. Uus tehnoloogia, mis sel aastal töösse minema peaks, lubab aga projitseerida filmid, videomängud või ka videokõned otse inimese silmamunadele.
See futuristlik tehnoloogia – peakomplekt nimega Glyph, loob visuaale, mille vaatamiseks ei olegi vaja ekraani, vaid piisab inimese enda võrkkestadest ja ajust. Eelmisel kuul alustas kaheksaliikmeline Aveganti meeskond Kickstarteri kampaaniat, millega loodeti koguda projekti elluviimiseks 250 000 dollarit. Summa kogunes raskusteta ning praeguseks on tehnoloogia arendamiseks kokku korjatud juba ligi miljon dollarit. Aveganti tegevjuhi Edward Tangi sõnul teadis meeskond, et tegemist on millegi äärmiselt lahedaga ning loodeti ka head tulemust raha kogumisel, kuid keegi ei osanud oodatagi, et vajalik summa kogutakse koguni nelja tunni jooksul.
Tehnoloogia, mis peegeldab valgust silmadesse
Glyph näeb välja nagu paar suuri kõrvaklappe, erinevuseks vaid see, et peapael tuleb tõmmata alla, oma silmade kõrgusele. Aveganti Glyph jäljendab moodust, kuidas inimesed loomulikult valgust näevad; virtuaalse võrkkesta kuvari abil suudetakse luua ka erakordselt terav ja selge pilt. Tehnoloogia, mis selle võimalikuks teeb, koosneb 2 miljonist mikroskoopilisest peeglist – 1 miljon mõlema silma kohta – peegeldades kõrgresolutsiooniga pildi (kaasa arvatud 3D) inimese silmale. Lisaks on Glyph varustatud müra summutavate kõrvaklappidega, mis on samaväärsed mõnede parimate turul olevate brändidega.
Aveganti meeskond reklaamib, et tegemist on uuendusliku tehnoloogiaga, mis on ohutu ja koormab silmi väga vähe. Glyphi kasutajad on kandnud seadeldist mitmeid tunde järjest ning ei ole peakomplekti eemaldamise järel tundnud ei iiveldust ega kaotanud suunataju.
Uue tehnoloogia võimalikud kasutusalad
Firma on pakkunud Glyphi arendajatele, kellelt oodatakse peakomplektile seni etteaimamatuid kasutusalasid. Tangi sõnul võib arvata, et kui arendajatele pakkuda uus tööriist, hakkavad nad mõtlema välja hämmastavaid rakendusi, millest ei oskaks hetkel keegi veel unistadagi.
Erinevalt mõnedest kaasaskantava tehnoloogia vidinatest ei ole Glyphi kasutusalad piiratud vaid spetsiifiliselt välja töötatud rakendustega. Tangi sõnul on peakomplekt, mille esialgne hind on 499 dollarit, disainitud ühilduma peaaegu et kõigega, millel on ekraan – olgu selleks nutitelefon, sülearvuti, teler või mängukonsool.
Kasutajad saavad panna video mängima oma mobiilist või mõnest teisest meelelahutusseadmest ning vaadata videopilti selle ekraani asemel Glyphist. Glyphi aku eluiga on Tangi sõnul vähemalt kolm tundi.
Glyphi tulevik on piiramatu – Kickstarteri lehel pakub Avegant välja, et edaspidi võime vaadata selle peakomplektiga juba 360-kraadiseid filme, kus ei pea jälgima ainult näitlejaid suhtlemas, vaid saab liikuda ka filmikeskkonnas ringi. Tulevikus võib ehk peakomplektiga teha ka kõnesid ja näha ultraviolet- ja infapunakiirgust reaalajas.
Vaata Glyphi tutvustavat videot:
Allikad: CNN, Kickstarter, Gizmag, Avegant, International Business Times
Foto: techpenguin.blogspot.com
Toimetas Hendrik Mere
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.