25. veebruar 2013 kell 17:18
Nikola Tesla avastas oma katsetes resonantsiga, et vibreerival alusel seistes tuleb kehasse meeldiv surin, kuid juba paari minuti järel hakkavad nii südamelöögisagedus kui ka vererõhk ohtlikult kõrgele tõusma. Teise maailmasõja lõpu poole arendasid Natsi-Saksamaa teadlased välja helirelva, mis oli ilmselt võimeline keskenduma grupile inimestele ja neid nõrgestama. Seda relva ei võetud aga miskipärast kordagi kasutusele.
1950-ndate lõpus pani teadlane Vladimir Gavreau oma laboris tähele, et kannatas koos assistendiga tihti peapöörituse ja peavalude käes, kusjuures sümptomid lakkasid vahetult pärast laborist lahkumist. Hakates sellele põhjust otsima, mõistsid nad, et tegu on vibratsiooni mõjudega. Viimaks leiti ka süüdlane – rikkis ventilaator, mille liikumine tekitas infraheli võnkeid.
Gavreau ehitas infraheli võnkeid tekitava seadme ning asus enda ja oma assistentide peal selle mõjusid katsetama. Nad ei kuulnud mingit heli, kuid viie minuti möödudes olid nad sunnitud aparaadi poole roomama, et see välja lülitada. Gavreau kirjutas oma märkmetesse: “Õnneks suutsime selle kiiresti välja lülitada. Kõik me olime mitu tundi haiged. Kõik meis vibreeris: süda, kopsud, magu. Ka inimesed teistes laboratooriumides tundsid end halvasti. Nad olid meie peale väga vihased.”
Gavreau oli veendunud, et on leidnud uue relva. Ta jätkas seadme suuruse ja sageduste muutmist, et selle mõju veelgi suurendada. Kuid 1968. aastal lõpetati pikemalt selgitamata eksperimendid ja Gavreau võttis seadmele patendi.
1975. aastal nõudis Nõukogude Liit, et infraheli kasutavad relvad tuleb liigitada massihävitusrelvadeks ja nende arendamine ülemaailmselt keelata. Ilmusid ka artiklid, mis süüdistasid USA-d selliste relvade kasutamises Vietnamis.
USA ja Suurbritannia vastuseisu tõttu infrahelirelvi aga ei keelustatud. Nad põhjendasid oma vastuseisu vajaduse puudumisega, väites, et keegi selliste relvade arendamisega ei tegelegi. Kuid juba 1977. aastal ilmus Suurbritannia teadusajakirjas The British Science Magazine artikkel, milles mainiti akustiliste relvade katsetamist Briti sõduritel. Seal oli kirjas, et kõnealused relvad on sarnased neile, mida USA Vietnami sõjas kasutas.
Kuigi ükski riik ei tunnistanud infrahelirelva kasutamist, oldi valmis kasutama heli relvana, näiteks valju ja raskesti väljakannatatavat heli tekitavate seadmetena. Kuid infraheli on midagi hoopis mud – see tekitab tugevaid peavalusid, oksendamist, vererõhu tõusu, siseorganite vibreerimist ning võib lõppeda veresoonte katkemise ja surmaga.
Infrahelil põhinev relv võimaldaks varjatult suurte rahvahulkade kontrollimist ja nendega manipuleerimist. Kui tõenäoline see ikkagi on, et kellelgi ei tule tahtmist nii võimsat relva ära kasutada?
Allikas: Intel Hub
Loe heli kasutamisest relvana: Sõdurileht
Lisalugemist: Pop Sci, Dark Government, Fortean Times
Toimetas Maarja Aljas
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.