3. juuni 2013 kell 21:14
Motorola töötab välja uusi meetodeid, mis vabastaks inimesi salasõnade meelespidamisest. Ettevõtte uute tehnoloogiate grupi juht Regina Dugan teatas hiljuti D11 konverentsil, et tehnoloogiafirma tegeleb elektroonilise tätoveeringu või implanteeritava kiibi väljatöötamisega, mis teeks inimese kehast identifitseerimise tööriista.
“Autentimine on nii tüütu, et pooled inimesed lihtsalt ei tee seda, kuigi sinu nutitelefon sisaldab sinu kohta väga palju infot,” kommenteeris Dugan. Motorola teeb koostööd suhteliselt tundmatu tehnoloogiafirmaga mc10, et arendada välja tehnoloogia tätoveeringu või naha alla paigaldatava elektroonika jaoks, mis koosneb paljudest sensoritest ja mõõdikutest, mis omakorda suudavad jälgida liikumissuundi, elektrilisi impulsse närvi- või skeletilihassüsteemis, südame aktiivsust, kehatemperatuuri ja valgust.
See on sarnane NFC-kiipidele, millele on energiaallikaks väline juhtmevaba ühendusega patarei ning mis on paigaldatud veeslahustuva plastiku kihi vahele ja nahale kinnitatud. Seda saaks maskeerida nii ajutiseks kui ka püsivaks tätoveeringuks. Lisaks kasutamisele arvutisse või mõnda muusse seadmesse sisselogimise vahendina saaks elektroonilist tätoveeringut kasutada ka lihaste liikumise jälgimiseks kõne ajal ning ajusignaalide jälgimiseks.
Peale elektroonilise tätoveeringu eksperimenteerib Motorola ka paroolitabletiga, mille inimene peaks alla neelama ning mis edastaks ta kehast väljaspool olevatele seadmetele signaali, mille energiaallikaks oleks maohape. Sellel on lüliti, mille abil saab saatjat sisse ja välja lülitada ning see genereerib 18-bitise signaali, mis sarnaneb elektrokardiogrammile. Autentimine toimuks puudutuse teel, kuna inimese keha juhib elektrit. Tablett on saanud juba FDA (USA toidu- ja ravimiohutuse amet) heakskiidu ning on registreeritud meditsiiniseadmena ettevõtte Proteus Digital Health nimele kui seade, mis suudab tuvastada, kas võetud ravim on seedunud. Esialgu ei luba Motorola aga, et see lähiajal tehnikakaupluste riiulitele jõuaks.
Allikad: International Business Times, Slash Gear
Foto: Slash Gear
Toimetas Katrin Suik
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.