26. aprill 2013 kell 13:20
USA raadiokanalile Coast to Coast AM andis intervjuu Joel A. Garbon, kes on Oxfordi ülikooli lõpetanud keemik. Tänu temale võeti 2007. aastal vastu ajalooline seaduseelnõu, mis nõuab kiiret ja tõsist avalikku toetust energiatehnoloogiate teadus- ja arendustegevusele. Garbon tutvustas saates erinevaid vaba energia ehk tasuta energia tehnoloogiaid, mis tõepoolest eksisteerivad.
Garbon on töötanud 30 aastat rahvusvahelise tööstusteaduse konsultandi ja koolitajana, leiutanud ja arendanud mitmeid edukaid tehnoloogiaid keemia-, tselluloosi- ja paberitööstuses, veepuhastusseadmete ja ehitusmaterjalide tööstuses. Ühtlasi on ta Uue Energia Liikumise asutaja ning raamatu “Breakthrough Power“ üks autoritest.
Uue Energia Liikumine
Uue Energia Liikumine (New Energy Movement) on mittetulundusühing, mille eesmärk on harida avalikkust, investoreid, ajakirjanikke ja energiapoliitika kujundajaid, et saada toetust nüüdisaegsetele energiatehnoloogiatele, mis sünnivad laborites, teadlaste ja leiutajate tööruumides üle kogu maailma.
Ühing soovib edendada kiiret ja laialdast arengut puhaste ning säästvate energiaallikate kasutuselevõtuks kogu meie planeedil. Tänapäeva energiatehnoloogia ümberkujundamine on parim viis füüsiliselt kaitsta elukeskkonda, tervendamaks ökoloogilist fooni ja inimkonna heaolu.
Tulevikutehnoloogiad
Külmfusioon – vee soojendamise võtmesõna
1989. aastal juhtisid teadlased Stanley Pons ja Martin Fleischmann tähelepanu katsele, mille idee käidi välja juba 1920. aastal. Nad suutsid väga lihtsate vahenditega tekitada tuumade ühinemise tavalises keemialaboris, katses, kus lihtne elektrolüüsija läbistas vooluga rasket vett. Kui tavalise vee koostises oleval vesinikul on tuumas vaid prooton, siis raske vee puhul asendab tavalist vesinikku raske vesinik ehk deuteerium, millel prootoni kõrval on tuumas ka üks neutron.
Võtmetähtsusega olid pallaadiumelektroodid (tänapäeval kasutatakse elektroodiks ka niklit või plaatinat), mis Utah’ ülikooli keemiaprofessori Ponsi ja tema Inglismaal Southamptoni ülikoolis töötava kolleegi Fleischmanni sõnul sundisid vesinikutuumi ühinema.
Suhteliselt madalal temperatuuril kulgevas kergete aatomite tuumade liitumisel vabaneva energia kasutamine peaks tulevikus olema suureks abiks vee soojendamisel nii energiajaamades kui ka kodus kasutatavates soojaveeboilerites.
Lõputu elektrivälja generaator EEFG
Tasuta energia propageerija Mark Dansie Austraaliast leiutas lõputu energiaväljaga generaatori, mis meenutab suuruselt ja välimuselt hõbedollarit ning on valmistatud erinevatest nanomaterjali kihtidest. Toodetud generaator ei vaja enam energia andmiseks katalüüsi, keemilisi reaktsioone või tuumamaterjale. Elektrivool sõltub generaatori pindala suurusest, mida saab vajadusel suurendada või vähendada.
EEFG-d saab edukalt rakendada tänapäeva tehnoloogiates, mis kasutavad töötamiseks akut nagu sülearvutid ja mobiiltelefonid. Edasisel arendamisel on võimalik kasutada generaatorit ka transporditööstuses, mis vähendaks tunduvalt heitgaaside hulka õhus.
Magnetmootorid – uuri internetist järele
Bedini Electronicsi asutaja John Bedini, kes on elektriliste võimendite insener, leiutas elektromagnetitel töötava mootori, mis on tõhus akude laadimisel. Bedini magnetsüsteemid näitavad paremaid tulemusi laetavate akude pikemas elueas ja tööajas, võrreldes kommertskaubanduses müüdavate akulaadijatega.
Kahjuks ei ole Bedini seadmed saanud rahvusvahelist tunnustust ega üldtuntust, kuid nende loojad jagavad lihtsalt valmistatavate magnetmootorite jooniseid internetis.
Rahanduseliidi ja valitsuste surve
Maailma finantseliit ja riikide valitsused ei lase leiutajatel aga liigselt pead tõsta, üritades endiste loodust saastavate tehnoloogiate säilitamise abil hoida kontrolli rahavoogude üle. Tuulegeneraatorite ja päikeseenergia arendamisega jäetakse petlik mulje, et nad ei väldi rohelise energia osakaalu suurendamist.
Tööstusega seotud suurfirmad ostavad patente ja varastavad jooniseid, et asjakohaseid leiutisi ei kajastataks ja need ei saaks reaalsuseks. Leiutajate allasurumine ulatub vähemalt 20. sajandi algusesse, kui Nikola Tesla tahtis pakkuda maailmale juhtmevaba energiat. Selleks oli vaja vaid elekter koju saada, paigaldades antenn aeda või katusele. Tesla rahastaja J. P. Morgan, kellel olid ka vasekaevandused, ei tahtnud riskida, kaotamaks tulu, mida ta teenis elektrikaablite valmistamise algmaterjalist.
USA valitsus nõustus Morganiga koostööd tegema, lõpetades Tesla tegevuse, sest traadita elektri pealt ei saa tasu võtta, kuna selleks pole vastavat mõõdikut. Sellest on möödas üle saja aasta ning esimesed tänapäevased katsetused traadita elektrienergias on edukaid tulemusi andnud. 2008. aastal reprodutseeris Intel Tesla eksperimente, pannes juhtmevabalt lambi põlema, ning juba aasta hiljem näitas Sony juhtmevaba telerit.
Global BEM korporatsioonide vastu
Energiatehnoloogiate edendamiseks on loodud sõltumatu organisatsioon Global Breakthrough Energy Movement (Global BEM), mille peamine eesmärk on laiendada teadlikkust energiatehnoloogiatest ja nende mõjust inimkonnale. Organisatsiooni põhimeeskond asub Hollandis, kuid välja on kujunenud lai rahvusvaheline võrgustik uurijatest, teadlastest ja ettevõtete omanikest. Nad toetavad ja edendavad paljulubavaid leiutisi, koordineerivad uusi algatusi, pakkudes professionaalide hindamist, ning kaasavad huvirühmi, et tuua uusi tehnoloogiaid täielikult tootmisesse. Samuti korraldavad nad konverentse, jagavad dokumente energiatehnoloogiatest ning proovivad moodustada globaalset kogukonda, kes astuks vastu valitsuse ja korporatsioonide poliitikale.
Kuula tervet intervjuud siit. (1:16:00)
Tutvu Joel A. Garboni raamatuga siin.
Anna oma leiutisest teada siin ja siin.
Allikas: Coast to Coast AM
Fotod: Joel A. Garbon – changingpower.net, New Energy – causes-prod.caudn.com, külmfusioon – wikimedia.org, magnetmootor – energyfromthevacuum.com, EEFG – overunity.com, Tesla – electrical-engineering-portal.com, wirelessIntel – tecnorevolution.blogspot.com, TV – demo-world
Toimetas Laur Raudsoo
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.