Wi-Vi tehnoloogiaga saab vaadata läbi seina

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2013 kell 16:28



Kes ei tahaks endale röntgennägemist? Oleks ju vahva vahel läbi seina kiigata, mida naabrid teevad – seni muidugi, kuni satud pealt nägema midagi sellist, mida sa poleks üldse näha tahtnud.

 

Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT)  teadlased on välja töötanud uudse tehnoloogia, mis kasutab madala võimsusega Wi-Fi andmesidet liikuva inimese jälgimiseks. See on samm edasi teistest läbi seina nägemise tehnoloogiatest, mis kasutavad radarit ja keerulisi seadmeid.

Dina Katabi ja Fadel Adibi Wi-Vi-süsteem saadab välja madalsageduslikke Wi-Fi signaale, mis võimaldab jälgida nende peegelduse abil inimese liikumist isegi siis, kui ta on teisel pool seina. Wi-Fi signaal, mis suunatakse seinale, tungib osaliselt sellest läbi ja peegeldub tagasi seal olevalt inimeselt. MIT-i süsteem ignoreerib kõiki teisi objekte, keskendudes ainult liikuvale inimesele ja selle abil saab määrata inimeste arvu ruumis ja nende asukoha.

Süsteem saadab välja kaks peaaegu identset signaali, aga üks neist on teise pöördpilt, lülitades teise välja. “Kui inimene seina taga liigub, lülitatakse välja kõik staatilised objektid ja registreeritakse ainult liikuva inimkehana tuvastatud objekt,” selgitab ülikooli elektritehnoloogia osakonna lõpukursuslane Adib.

Wi-Vi vastuvõtja kasutab muutusi signaali tagasipeegeldumise ajas, et arvutada välja, kus inimene ruumis asub. See suudab tuvastada ka liigutusi, nagu näiteks žestid, ja seda saab kasutada liikumisanduri põhimõttel toimivaks valguse sisse- ja väljalülitamises teises ruumis ning samuti omavaheliseks suhtlemiseks käeliigutuste abil.

Ka Briti teadlased uurivad Wi-Fi abil töötavate valvesüsteemide ja linnalahingu eesmärgil kasutatavate seadmete loomise võimalust, aga MIT-i süsteemi saab rakendada ka otsimis- ja päästeoperatsioonides, õigusasutustes ja isikliku turvalisuse seadmetes.

“Kui sul on öösel väljas viibides tunne, et sind jälitatakse, saab selle seadme abil kontrollida, kas keegi kuurab sind aia või nurga taga,” selgitab professor Katabi.

Uurimust esitletakse augustis Sigcommi konverentsil Hongkongis.

 

Allikad: Infowars, CNet 1, IEEE Xplore

Foto: www.deccanchronicle.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt