Zimbabwelane leiutas elektriauto, mis ei vaja iialgi laadimist?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuli 2018 kell 19:16



Elektrilise auto kontseptsioon on ideena ringi käinud juba pikka aega ning nagu iga revolutsioonilise tehnoloogiaga ikka, võttis parajalt aega, et see idee ka päriselt ellu viia. Ääretult tore oleks lihtsalt kõrvale lükata kõik takistused, mis protsessi pidurdavad, kuid meie õnnetuseks see maailm päris nii ei toimi. Tegelikkuses on õlist sõltuvas majandusharus enda olemasolu küllalt raske märgatavaks teha.

 

Patendid salajaseks

Suurtel korporatsioonidel on niisuguste tehnoloogiate peale monopolid ning nagu nad kontrollivad õliga seotud turgu, tahavad nad tulevikus kontrollida ka niinimetatud “puhta energia” turgu. See puhta energia tehnoloogial on suured implikatsioonid mitte ainult keskkonna, vaid ka geopoliitiliselt seisukohalt. Ehk ongi just seetõttu selles valdkonnas pidevaid viivitusi ning mõned ideed jäävadki alatiseks sahtlisse ega näe realiseerimist. Tesla-suguseid ettevõtted on küll toredad, kuid tänaseks peaks olema ebaseaduslik ükskõik, missuguse tootja jaoks tuua turule autosid, mis kasutavad inimeste teenimisel õli, mitte elektrit või mõnd muud rohelist tehnoloogiat.

Võtame näiteks 1951. aastal kirja pandud Invention Secrecy Act´i (link 1, link 2). Selle aktiga märgitakse, et teatud uusi patente võib hoida salajases ning valitsus leiab, et nende avalikuks tegemine oleks rahvuslikust seisukohast kahjulik. Ehk võib see olla põhjuseks, miks paljud revolutsioonilised leiutised ei jõua kunagi realiseerimiseni?

Federation of American Scientists ehk Ameerika teadlaste föderatsioon raporteeris, et 2014. aastal oli valitsuse salaloori all üle 5000 leiutise. Samast föderatsiooni liige Steven Aftergood rääkis: “1971. aasta listist selgub, et päikesepaneelidega generaatorid olid ülevaatamisel ning laual oli ka nendele piirangute seadmine, kui oleks välja tulnud, et need on enam kui 20% efektiivsed. Energia muundamise süsteeme ähvardas sama saatus kui need oleksid olnud üle 70-80% efektiivsed.”

Zimbabwest pärit Sangulani Maxwell Chikumbutso on enda firma SAITH Technologies kaudu välja arendanud hulga leiutisi. Ta on esimene zimbabwelane, kes disainis elektril töötava masina ning hübriidhelikopteri. Mis selles aga nii erilist on? Saladus peitub selles, et ta toodab elektrit läbi elektromagnetlainete; raadiolainete. Tema veebileht (https://www.saithtech.com/) selgitab protsessi lähemalt.

 

Olematu turundusega meisterlik idee

Võiks ju mõelda, et elektriauto, mis ei vaja laadimist ning töötab põhimõtteliselt igavesti (vähemalt nii kaua, kuni auto osad funktsioneerivad ja on kõik omal kohal), peaks kohe masse tabama ja inimesi hullutama. Kuid asi pole kaugeltki nii roosiline ning tundub, et taolised tehnoloogiad ei ole alati need tähelepanu keskpunktis olevad lapsed.

Zambian Observer kirjutab: “Ameerika Ühendriigid on andnud Zimbabwe andekale leiutajale Maxwell Chikumbutsole uue kodu California osariigis. Chikumbutso on Saith Holdings Inc. asutaja ning ta on saanud suure tähelepanu osaliseks oma innovaatiliste leiutiste tõttu. Nende hulka kuulub ka rohelise energia generaator, mis toodab elektrit kasutades selleks vaid raadiolaineid ning on seetõttu esimene elektriauto, mis ei tarbi kütust.”

Hetkel resideeribki meisterlik leiutaja Californias. Nüüd säilib küsimus, miks nad seda tegid? Kas põhjuseks võis olla revolutsiooniline idee, millel on potentsiaali maailma muuta, või tahetakse hoida midagi, mis ohustab nende tervet geopoliitilist raamistikku, võimalikult lähedal, et hoida kõigel toimuval silma peal ning sedakaudu asju eemalt kontrollida? Kes teab. Välistada ei saa midagi. Lisaks levivad jutud, et tegu on ülespuhutud võltsuudisega , mehe innovatiivsuses kahtles juba 2015. aastal ka kohalik ajaleht The Herald. Kas see vaatenurk on tekitatud lihtsalt tähelepanu kõrvalejuhtimiseks?

Sarnane juhtum oli ka Stan Meyeriga, kes mõtles veejõul töötava auto (patendi ja tööprotsessi leiab siit) ja kes sai samuti väga minimaalse tähelepanu osaliseks. Stan Meyeri leiutis jõudis siiski ka kohalikku lehte ning tänaseks on see ka massidesse levinud. Mitukümmend aastat tagasi rääkis uudistes, et Pentagon saatis Coloneli uut tehnoloogiat üle vaatama. “Me saatsime hiljuti teadlaste delegatsiooni Stan-i tööga tutvuma ning peame tõdema, et tegemist on ühe selle sajandi olulisema leiutisega,” ütles Leonard Holigan Advanced Energy Research Institute’ist.

 

Allikad: Truth Theory, SAITH Technologies, Zambian Observer, + lingid artikli sees

Fotod: ofzimba.co.zw

 

Toimetas Sander Soomaa

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt