Eriline viis keha mürkidest vabastamiseks ja ainevahetuse kiirendamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2019 kell 9:32



Garshana (hääldatakse kui garšaan), mida sageli kutsutakse ka kuivmassaažiks, on ajurveeda lümfimassaaž, mis aitab eemaldada kehast ama (seedetrakti mürgid). Sanskriti keeles tähendab garshana “hõõrdumist hõõrumise teel”.

 

Garshana massaaži soovitatakse tavaliselt inimestele, kes on hädas kapha tasakaalustamatuse või üleküllusega – teisisõnu aeglase ainevahetusega – või siis ama sümptomitega. Kapha tasakaalustamatuse sümptomite hulka võivad kuuluda ülekaalulisus, veepeetus, lümfisüsteemi aeglane talitus, füüsiline või vaimne tuimus, aeglane vereringe või ummistused vereringes.

Lümfisõlmede massaaž on igaühe jaoks suurepärane vahend hommikuti oma päevale erksa alguse tagamiseks. Dr Kulreet Chaudhary kirjutab oma raamatus “The Prime” järgmist: “Kuivmassaaž on lümfisüsteemi seisukohast ülioluline, sest lümfisõlmedel pole oma pumpa. Lümfivedelik liigub siis, kui sina ise seda liigutad. Ilma liikumiseta seisab see lihtsalt paigal. Südame ja lümfisõlmede suunas käsitsi nahka masseerides aitad lümfivedelikul paremini liikuda, mis omakorda suurendab keha võimet mürkidest vabaneda. Sisuliselt aitad sa nõnda suunata oma biokeemilist reovett õigetesse kanalitesse ehk lümfisõlmedesse, kus mürgid kõrvaldatakse.”

Tahad veel põhjuseid igapäevaseks garshana harrastamiseks? Eelised:

  • kõrvaldab ama ja parandab erksust
  • soodustab vereringluse hõlbustamise teel verevarustust sügaval kudedes
  • soodustab lümfiringet
  • eemaldab ummistused füsioloogiast
  • kosutab meeli ja närvisüsteemi
  • koorib nahka
  • suurendab vere aluselisust, aidates kõrvaldada ebasoovitavad ühendid
  • eemaldab maksast mürgid (massaaž eemaldab nahast ja veresoontest ebasoovitava)
  • kõrvaldab aja jooksul tselluliiti, lagundades rasvkudedesse ladestunud ebasoovitavad ained
  • taastab naha sära

 

Kuidas teha garshana massaaži?
Kuivmassaaži tuleks teha jõuliselt, et nahka paremini stimuleerida. Liigutusi on kaht liiki:

  • ringjad liigutused liigesepiirkondades
  • pikad tõmbed pikkade luude kohal
  1. Alusta harjutustega enne hommikust dušši; nahk olgu kuiv, ilma mingi kreemi või õlita.
  2. Kasuta garshana massaažiks mõeldud siidikindaid ning masseeri jõuliselt oma randmeid ja küünarnukke ringjate liigututega. Seejärel masseeri pikkade tõmmetega sõrmedest kuni käsivarte ülaosani, suunates nõnda lümfivedeliku kätes asuvatesse lümfisõlmedesse.
  3. Masseeri ringjate liigutustega kõhtu ja tuharaid.
  4. Masseeri ringjate liigutustega põlvi, seejärel pikkade tõmmetega sääri ning liigu ülespoole, suunates lümfivedeliku kubemepiirkonnas asuvatesse lümfisõlmedesse.
  5. Masseeri ringjate liigutustega hüppeliigeseid ja jalalabasid. Seejärel liigu pikkade tõmmetega üles mööda pahkluid, masseerides neid keskmise või tugeva survega.
  6. Nüüd võid duši alla minna!

Märkus: garshana’t ei tohiks teha südame ega rindade kohal

Teistmoodi kui abhyanga Garshana massaažil on teistsugune mõju kui traditsioonilisel ajurveeda abhyanga massaažil, milleks kasutatakse seesamiõli. Kuigi ka abhyanga aitab vähendada ama‘t, on selle mõju pigem rahustav, samas kui garshana on stimuleeriv (suurepärane kapha jaoks!). Abhyanga ja garshana täiendavad teineteist väga edukalt, sest garshana avab nahapoorid, mis võimaldab abhyanga õlidel nahka paremini rahustada ja põhjalikult kosutada. Kui soovid praktiseerida mõlemat, siis alusta garshana‘st ja lõpeta abhyanga’ga.

 

Tulemus

Garshana massaaži tulemusena tunneb inimene end kergema, energilisema ja vitaalsemana. Ühtlasi paraneb ka seedimine ja ainevahetus. Keha muutub kergeks, meeled selgemaks ning inimene tunneb elust rohkem rõõmu ja rahulolu. Selline tulemus saavutatakse ama kõrvaldamise teel.
Maharishi ajurveedas usutakse, et ideaalne tervendamine ei tähenda ühe kehaosa tasakaalustamist teise kehaosa arvelt. Selles lähenemises peitubki ajurveeda süsteemi jõud. Ajurveeda põhimõtteid järgides uhuvad need ravimeetodid kehast kõik mürgid välja, ilma et häiriksid sealjuures keha enda loomulikku toimimist.

 

Allikad: mapi.com, Alkeemia

Vaata ka: Põlistarkuste ja Rahvaravi Kool

Foto: Unsplash

 

Tõlkis Joonas Orav



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt