12. märts 2013 kell 14:52
Samal ajal kui USA põllumajandusministeerium laiendab nende poolt lubatud geenmuundatud taimede nimekirja, hoiatab teadlane dr Don Huber – taimepatoloogiate uurija ja endine Purdue ülikooli professor –, et viimasel ajal taimekaitsevahendi Roundup resistentsete taimede hulgas leviv mikroorganism on hävitanud suure hulga saaki, põhjustanud loomadel infertiilsust ning võib sama põhjustada ka inimestel.
Don Huber on viimased 40 aastat töötanud teadlasena militaarharus, mis hindab ja teeb ettevalmistusi looduslike ja inimeste põhjustatud bioloogiliste ohtude vallas nagu epideemiate vallandumine ja bakterirelvad. Selle kogemustepagasi põhjal julgeb ta väljendada seisukohta, et kõnealuse GMO-taimede hulgas leviva patogeeni poolt ähvardav oht on väga suur ning seda peaks käsitlema kui eriolukorda.
Taimedes leiduv patogeen on suuruse poolest sarnane pigem viirusele, kuid paljuneb sarnaselt seentaimedele. Huberi sõnul võib tegemist olla esimese omalaadse mikroseenega, mis põhjustab haigusi nii taimedel kui ka loomadel, mis on väga haruldane juhus. Seda leidub ohtralt sojasaagis, millel tuvastati äkilise surma sündroomi nime all tuntud haigus. Samuti leiti seda patogeeni Gossi närbumistõvest haaratud maisisaagis, mis hoolimata eriti kuivadest seenhaiguse levikut piiravatest ilmaoludest, hävis olulisel määral.
Viimastel aastatel on teatatud kuni 50% ulatuses hävinud maisisaagist. Laboratoorsed testid on näidanud sellesama patogeeni esinemist erinevate koduloomade hulgas, kes kannatavad infertiisuse ja iseeneslike tiinuse katkemiste käes, mille esinemissagedus ulatub juba 45%-ni.
Huber kardab, et see patogeen võib levida kõigile Monsanto GMO-taimedele, mida on töödeldud vastu pidama Roundupi-nimelisele herbitsiidile (nn Roundup ready seemned). Kui Roundup ise või selle eest kaitsev geen on uue patogeeni levikut soodustav faktor, siis oleks suur viga tunnustada uusi sarnaselt geenmuundatud taimi. Teadlase hoiatusest hoolimata kiitis USA põllumajandusministeerium hiljuti heaks samasuguselt geenmuundatud lutserni kasvatamise ja oma järjekorda on ootamas GM-suhkrupeet.
Allikad: Natural News, SOTT
Toimetas Katrin Suik
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.