Liiga tihe pesemine võib olla kahjulik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. juuni 2013 kell 9:00



Alates sellest, mil me ei pea enam vett kaevust tuppa tassima ja enne kümblemist soojendama, tundub igapäevane duši all käimine meile tavapärasena. Dušš mõjub nahale nii värskendavalt, kuid kas on seda võimalik ka üle tarbida?

Üldiselt arvatakse, et mida rohkem sa pesed, seda puhtam sa oled. Usutakse, et õige kogus seepi ning kuum vesi tapab kõik pisikud su nahal. Meditsiinilised uuringud näitavad aga vastupidist. Kasutades vana head seepi, ei tapa sa nahal tekkinud baktereid. See tegelikult vaid viib need üle sind ümbritsevasse keskkonda – nagu näiteks dušikabiini.

Regulaarne duši all käimine on heaks hügieeniks soovitatav, kuid liiale minemine võib kahjustada sinu nahka. Kõige pealmine kiht nahal on surnud naharakkudest tehtud barjäär. Need naharakud pakuvad kaitset allpool olevatele elusatele, tervetele rakkudele ja on tegelikult enamat kui lihtsalt surnud naharakud, hoides koos lipiide – rasvadesegu, mis aitab nahka niisutada. Iga kord kui duši all käid ja seepi, käterätikut või pesukäsna kasutad, kahjustad sa surnud naharakkude kihti. Seep ja kuum vesi lahustavad lipiide ja hõõrumine ainult kiirendab protsessi.

Mida rohkem sa duši all käid, seda sagedamini kahjustad ja seda vähem aega on su nahal end parandada läbi naturaalse rasva tootmise. Sinu naha pealiskude võib hõõrudes maha kooruda, paljastades õrna naha pealiskoe. Liigne duši all käimine võib tekitada kuiva, ärritatud ja pragunevat nahka.

Ka õigel kuivatamisel on oma tehnika. Õhu käes kuivamine on kõige optimaalsem võimalus end pärast duši kuivatada, aga kui sul pole aega oodata või ei taha tuba tilkumisega märjaks teha, võid sa loomulikult rätikut kasutada, aga tee enne seda kindlaks, et see on pehme ning hõõrumise asemel patsuta nahka.

Iga inimese nahk on erinev, seega igapäevane duši all käimine ei pruugi ühte kahjustada nii nagu teist. Siiski, sa võiksid aegajalt mõne dušikorra vahele jätta. Veel saaksid sa oma nahka kaitsta sellega, et kasutad õrnatoimelisi seepe sooja, mitte kuuma veega. Peale seda kasuta ka ihupiima. Me kõik armastame end puhtana tunda, aga me peame saavutama tasakaalu puhta naha ja terve naha vahel.

 

 

Allikas: Sweet Home

Pilt: ecosalon.com

 

Toimetas: Meeli Seermaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt