13. märts 2022 kell 8:49
Ülemaailmne hiiglaslik pettus eksperimentaalsete vaktsiinide kahjutuks ja tõhusaks kuulutamiseks kukub iga päevaga üha enam kokku. Nii on ka ühe olulisema uuringuga Pfizer-Biontechi vaktsiini Corminaty kliinilisest kasutamisest 12–15-aastastel, mille põhjal muu hulgas reklaamiti noorte vaktsineerimist kui kasulikku ja väga tõhusat ettevõtmist. Kõnealuses uuringus esines metodoloogilisi puudujääke ning raskeid kõrvaltoimeid ei toodud esile.
Nüüd näitavad üksikasjalikud teaduslikud ülevaated ja paljastused nende tausta kohta tõsiseid metodoloogilisi puudujääke – ja viitavad pigem täpselt vastupidisele, eelkõige tõsistele tervisekahjustustele ja katsealuste vaktsineerimise kõrvalmõjudest tulenevatele vigastustele.
Kriminaalne desinformatsioon
Kõnealune uuring avaldati eelmise aasta 27. mail ajakirjas New England Journal of Medicine ning see oli seejärel tervitatav ja otsustav argument vaktsineerimiskampaania käivitamisel ka alla 18-aastaste vanuserühmas. Seega mängis see uuring olulist rolli alalise vaktsineerimiskomisjoni poliitilise väljapressimise väidetavas teaduslikus aluses, mis seejärel andis oma soovitused noorte vaktsineerimiseks. Uuring tegi üldiselt äärmiselt positiivse järelduse Biontechi BNT162b2 vaktsiini, tuntud kui Comirnaty, tõhususe kohta ja väidetavalt näitas väga vähe kõrvaltoimeid. Juba siis ei häirinud kedagi, et uuringut toetas vaktsiinitootja ise.
Katsealusteks olid 2264 USA last vanuses 12–15 aastat, kes valiti välja ajavahemikus 2020. aasta oktoobrist 2021. aasta jaanuarini. Küsitluse põhjuseks oli väidetav vajadus laiendada vaktsiini heakskiitu sellele vanuserühmale, kuna siin on Covidi haigestumus suurem kui noorematel lastel. Süste said 2260 osalejat; 1131 said BNT162b2 vaktsiini ja ülejäänud platseebot. Üle 97 protsendi vaktsiini saajatest said ka teise annuse. Seejärel jõuti uuringus üllataval kombel järeldusele, et Pfizeri/Biontechi vaktsiinil oli “positiivne ohutus- ja kõrvaltoimeprofiil”. Sellel on ainult üksikud, pealegi enamasti mööduvad kerged kuni mõõdukad reaktsioonid, peamiselt valu süstekohas, väsimus ja peavalu. Vaktsiinide tõsiseid kõrvaltoimeid ei leitud.
Skandaalsed vead
Nüüd selgub, et sellel uuringul oli tohutuid, lausa skandaalseid teaduslikke vigu. Esiteks oli tegelik andmebaas üsna väike, et oleks võimalik saavutada usaldusväärseid tulemusi ja teha üldisi järeldusi, mis häiris juba tollal kriitikuid. Otsustavaks puuduseks oli aga raskete Covid 19 juhtude puudumine kummaski osalejate grupis – riskigrupis ja kontrollgrupis (selles vanuserühmas ei ole tänaseni üldiselt raskeid juhtumeid, tõsiste haigusjuhtude puhul on põhjuseks kaasuvad haigused ja Covid on sekundaarne diagnoos).
Ja lõpuks, uuringu autorid varjasid vaktsineerimisreaktsioonide tõsidust kuritegelikult: tegelikult tekkisid tõelise vaktsineeritud rühma teismeliste seas massilised vaktsineerimiskahjustused, sealhulgas vähemalt üks eluohtliku palaviku juhtum (kehatemperatuur üle 40 kraadi), eluohtlik allergiline reaktsioon, üks müokardiidi juhtum (vajas kohest haiglaravi), kolm depressioonijuhtu (vajavad ka haiglaravi); samuti “suured” lümfisõlmede tursed ja ühel katsealusel eriti tugev valu rinnus ja tugeva unisuse juhtum ühe päeva jooksul pärast teise annuse manustamist.
Raskete kõrvaltoimete pisendamine
Nagu mainitud, esinesid kõik need juhtumid katse riskirühmas, kus oli vaid 1131 vaktsineeritud osalejat. Seega tekitasid vaktsineerimised palju suuremaid kahjusid, kui koroona ise tekitada suutis.
Selle uuringu tõsiste kõrvalmõjude pisendamisel oli otsustav mõju Pfizer/Biontechi vaktsiini levitamisele USA-s ja Ühendkuningriigis ning seejärel ka Saksamaal ja teistes EL-i riikides. “Vaktsineerimisriigid” jätkasid uuringu rahastaja Pfizeri vaimus vaktsineerimiskampaania massilist laienemist – ja isegi vastutustundetult laiendasid seda alla 12–18-aastaste vanuserühmale (rääkimata veelgi nooremast elanikkonnast). Seetõttu on see tänaseni osa näiliselt “kehtivast” andmebaasist, mille alusel kinnitatakse üldine vaktsineerimiskohustus, mis järgmise kahe nädala jooksul kiirustades läbi surutakse.
Allikas: ansage.org, New England Journal of Medicine, lingid artikli sees
Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa
Kommentaarid
Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.